• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

3 MİLYON DOLARLIK EKRAN YATIRIMI

robotikkodlama

Çiçeği burnunda
Daha önce meizu 16xs cihazımın ekranının kırıldığını ve KVK ya verdiğimi belirttiğim bir konu açmıştım bugün cihazımı aldım ve yine ekrana birşey olursa diye şu anda kullanmaktan çok korkuyorum. 1500 liralık cihaza 900 lira ekran ücreti ödedim ve sonra oturup amoled ekranlı diğer cihazların ekran fiyatlarını yurtiçinde ve yurtdışında araştırdım ve şuun gördüm amiral gemilerin ekran fiyatları yüksek iken orta segment amoled ekranlı cihazların ekran fiyatları 500 civarı.

3 MİLYON DOLARLIK EKRAN TEKNOLOJİSİ

Evet meizu en iyi ekran deneyimine ulaşmak için 3 milyon dolarlık bir arge son teknoloji bir amoled ekran teknolojisi geliştirmiş
shiftdelete.net den alıntı haber ;

"Ekranın 3 milyon dolarlık bir yatırımla geliştirildiği bildirilmişti. 6.2 inçlik Super AMOLED bir ekran ve yüzde 103 NTSC renk gamı ile iyi bir ekran deneyimi sunacak gibi duruyor. Ekran gövde oranı ise yüzde 90.29 olmasıyla da oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. "

epey ;

************************100000:1 Kontrast Oranı (Dinamik) bu oran çoğu amiral gemisinden çok daha yüksek bir oran*****************

Peki bu kadar iyi bir ekran ne kadar sağlam? eşimin iphone 7 cihazı 5 yılda defalarca düştü ekran üstü düştüğüde oldu ama maşallah hala ilk günkü gibi
bu benimmi şansızlığım, ekrana gözmü değdi yani nazar :) yoksa bu ekran bu telefona biraz fazlamı yada en üzücüsü meizu yaptığı yatırımın parasını çıkarmak için ekranın dayanma mukavemetini mi azalttı. aklımda deli sorular :))))

Bence firmayı bu konuda eleştirmeyelim çünkü rakiplerine oranla en uygun fiyata satılıyor bu telefonlar. Elbette birşeyden kısacaklar, herşey dört dörtlük olsaydı o fiyatlara alamazdınız bu telefonları :)

robotikkodlama

Çiçeği burnunda
Bence firmayı bu konuda eleştirmeyelim çünkü rakiplerine oranla en uygun fiyata satılıyor bu telefonlar. Elbette birşeyden kısacaklar, herşey dört dörtlük olsaydı o fiyatlara alamazdınız bu telefonları :)
firmayı seviyorum şu anda yine telefon alsam marka olarak meizu yu seçerim ama meizunun amiral gemisini alırım sanırım, fiyat performans döngüsü cihaz bozulana... parça fiyatını görene kadar... :)