• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Android 9 veya10 default rom kurulumu hakkında bilgisi olan var mı ?

burdayım

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar default rom tecrübe etmek için kaynak aradım lakin bulamadım.
Cihaz:16xs android 9 veya 10 farketmez default rom kurmak denemek istiyorum,
kaynak bilgisi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

(16xs de default rom kurmak mükün değilse o bilde de olur )

16th lerde 60 70 tl gibi fiyata Bl açılıyor ama rom sayısı sınırlı 3 4 tane var fakat 16xs de açıldığını hiç görmedim ? 16xs çin romu gayet stabil bence 10 lu sürümününde Stabil çıkmasını bekleyin

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

Sanırım terimleri baya yanlış kullanıyorsunuz. Default Varsayılan yani o cihaz için önerilen Stock Romdur. Yani Flyme dır. Siz AOSP, Native, Saf Android deneyimi istiyorsunuz, Anladığım kadarıyla BL kilidi açılması gerek.

burdayım

Çiçeği burnunda
Sanırım terimleri baya yanlış kullanıyorsunuz. Default Varsayılan yani o cihaz için önerilen Stock Romdur. Yani Flyme dır. Siz AOSP, Native, Saf Android deneyimi istiyorsunuz, Anladığım kadarıyla BL kilidi açılması gerek.
Doğru anlamışınız google default kast ettim stok rom yani yoksa sağlık olsun 16xs oldukca hızlı bir telefon stok romla daha iyi olucağını düşündüm, deneyim etmek iyi olurdu. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Doğru anlamışınız google default kast ettim stok rom yani yoksa sağlık olsun 16xs oldukca hızlı bir telefon stok romla daha iyi olucağını düşündüm, deneyim etmek iyi olurdu. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Stock Rom= Fabrikadan çıktığı rom= Default Rom= Meizu için Flyme= Xiaomi için MIUI= Oppo için ColorOs= Oneplus için Oxygen/hydrogen Os.

BL kilidini açarsanız Native yazılım yükleyebilirsiniz. Project Treble romlar mevcut

burdayım

Çiçeği burnunda
Bilgi için teşekkür ederim.
16xs de icon kısayollarında bildirim sayılarını bir türlü aktif edemedim sadece yukarıda küçük balon olarak görünüyor açmanın bir yolu var mı?

burdayım

Çiçeği burnunda
Zaten onu kullanıyorum lakin kendi ayarlarında mevcut değil, sistem arayüz de kalmak istiyorum kendi içinde nasıl açarım onu arıyorum!.