• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Batarya değişimi

enermax600

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar telefon 2. yılını doldurdu ve betarya hissedilir derecede az gitmeye başladı. Değişim için ne önerirsiniz, orijinalini bulmak imkansız ancak en yakınını nerelerde bulabiliriz acaba?

Hades.

Çiçeği burnunda
Bana da aynı sorunun cevabı gerekiyor. Alırken forumda da yere göğe sığdıramıyorlardı şu cihazı, aliexpress de satanlar göndermiyor kesinlikle. Türkiye'de biztechten cihazı aldık, temsilcilikleri gitmiş, alıp kendim değiştireceğim şekilde bile orijinal batarya bulamıyorum. KVK da yalnızca kendi cihazımıza servis veriyoruz diyor.

erendemir

Çiçeği burnunda
Aynen bende batarya arıyorum fakat yok maalesef, aliexpress de Turkiyeye gönderen satıcı yok. Başka bir telefonun bataryasi olur mu ona bakıyorum ama her bataryanın da ölçüleri yazmıyor. Ne yapacağız bilmiyorum bu firma gitti mi Türkiyeden neredeler?

fuatonur

Çiçeği burnunda
Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum kendim araştırdım biraz internete satılanlar orjinal değil marka olarak dejinin bataryaları öneriliyor ama 16 th için batarya yok. Bir kaç model için batarya var. mx4 için olan batarya 16th a uyacak gibi geldi. Siz de bir bakın isterseniz.

Hades.

Çiçeği burnunda
Fason piller çevreye zarardan öteye gitmiyor bir de telefonun belirli fonksiyonlarında siz batarya iyi zannederken bile sorun yaratıyor, wifi, gps bağlantılarının kesilmesi gibi.

Bir de deji bataryalar markasız ürünlerden yalnızca bir tık daha iyi. Kalitesizler 6 ay sonra giderken Deji 8 ay dayanıyor. Bir şekilde orijinal ürün bulmak lazım. Forum yöneticileri isteseler de istemeseler de influencerlar gibi çalışarak bize aldırdılar bu aleti, biraz bu konuya eğilseler iyi olacak.

Hades.

Çiçeği burnunda
Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum kendim araştırdım biraz internete satılanlar orjinal değil marka olarak dejinin bataryaları öneriliyor ama 16 th için batarya yok. Bir kaç model için batarya var. mx4 için olan batarya 16th a uyacak gibi geldi. Siz de bir bakın isterseniz.
Denediniz mi yoksa ebatlardan bir tahminde mi bulundunuz? Genellikle 1mm bile farklılık olsa problem oluyor.

enermax600

Merhaba, dünya!
Denediniz mi yoksa ebatlardan bir tahminde mi bulundunuz? Genellikle 1mm bile farklılık olsa problem oluyor.
N11 den aldım bataryayı, orijinaline göre 2 mm kadar uzun çıktı boyu ve güç soketini takarken zorlandım. Sonuçta şu an kullanıyorum ilk gün için performansı iyi denebilir, orijinal bataryanın ilk günlerdeki haline yakın.