• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Flyme 8 Global Sürüm

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
İnşallah söylediğiniz gibi olur fakat global için bile bu belirtilen süreler çok uzun zaten Global çıkıyor peşinden yeni Flyme sürümü gelir diye düşünüyorum.
zor android 10 ile android 11 arasındaki gelişim ve kodlama farklılığı flyme ı da etkileyecektir. 7-8 arası 1 seneden uzundu.

oguzglr

Araştırmacı-Yazar
bana sorduklarında stabil çin modeli çıktıktan 2 ay sonra çıkar demiştim yani 60-70 gün aralığında 16s in ki 10 Ocak 2020 tarihli

https://www.flyme.cn/firmwarelist-182.html#3

16th nin ki 17 Ocak 2020 tarihli

https://www.flyme.cn/firmwarelist-174.html#3

Kısacası stabil sürüm daha çine yeni çıkmış durumda, amiral gemilerine 45-90 gün aralığında verilecektir. 16s den başlayarak diye umuyorum. İnsanlar öyle bir anlatıyor ki sanki çindekiler 6 aydır stabil flyme 8 kullanıyor. flyme 8.0.0.0A daha yeni çıkıyor çindeki modellere bile
Hocam aynı kodlu 2019 aralıktada çıkmıştı ilk çıkan oydu 17 ocaktakinde numarayı değiştirmediler (16th için) sizin tahmininizle 1-1.5 ay sonra global gelir inşallah. Bu arada aramıza tekrardan hoşgeldiniz üstat.

Meizu flyme sürüme 4 ayda bir güncelleme veriyor durumu fail oldu çoğu cihaz çok uzun süredir flyme 7 içinde bile ne güvenlik nede ekstra bir geliştirme için güncelleme alamadı 16th için 90 gün sonra tam 1 yıl olmuş olacak hiç bir güncelleme yok. 2018 içinde verilen 2 guncellemede zaten dişe dokunur bir şey değildi android sürüm almadığı gibi flyme de vermiyorlar artık öyle yada böyle cihazlar taş gibi lafım yok yalnız global ekipleri bitmiş durumda ya hiç çalışmıyorlar artık yada çalışsalarsa fayda etmiyor. daha öncede severek kullandığım HTC bitmişti boyle giderse meizu de benim için malesef bitecek gibi.

Güncellemeden şikayetçi olanlar tüketici haklarına gidip telefonun yazılım güncellemesi almadığını yazılımın kusurlu olduğunu bu yüzden para iade talebi başlatmak istediğini söylesin. Başka çıkar yol bırakmadılar bize.

Güncellemeden şikayetçi olanlar tüketici haklarına gidip telefonun yazılım güncellemesi almadığını yazılımın kusurlu olduğunu bu yüzden para iade talebi başlatmak istediğini söylesin. Başka çıkar yol bırakmadılar bize.
Muhtemelen oradan bisey cikmaz cunku bu cihazlar android one degil guncelleme verecez diye bı taahhutleri yok

Bende umudu kestim global olarak yetersiz bir marka guncelleme verir vermez o ayrı bir konu beni en çok yaralayan şey ise 16th 3200 den çıktı ve 1000 lira indirime gitti 2.elini bitirdi marka bu şartlarda hem fiyat politikası hemde güncelleme sorunları markayı alınabilir kılmıyor malesef

ciftkazmali

Çiçeği burnunda
ben iphone 6s kullandım üst sürüme geçtim çekmediğim rezillik kalmadı telefonun şarjı yüzde 30 telefon kapanıyor performans çok düştü sonra apple bile kabul etti işlemcinin performansını düşürdüğünü samsunga geçtim oda aynı dandik işlemcili telefonları bizim gibi ülkelere satıyor ben snapdragonlu işlemci istiyorum samsung dandik işlemcili telefon satıyor note 8 kullandım 3 sefer yolladım garantiye ekran sorunu aşırı ısınma sorunu meizu yu savunmuyorum güvenlik güncellemeleri şart ama sürüm yükseldi diye telefon daha iyi olacak değil daha kötü oluyor

ben iphone 6s kullandım üst sürüme geçtim çekmediğim rezillik kalmadı telefonun şarjı yüzde 30 telefon kapanıyor performans çok düştü sonra apple bile kabul etti işlemcinin performansını düşürdüğünü samsunga geçtim oda aynı dandik işlemcili telefonları bizim gibi ülkelere satıyor ben snapdragonlu işlemci istiyorum samsung dandik işlemcili telefon satıyor note 8 kullandım 3 sefer yolladım garantiye ekran sorunu aşırı ısınma sorunu meizu yu savunmuyorum güvenlik güncellemeleri şart ama sürüm yükseldi diye telefon daha iyi olacak değil daha kötü oluyor
Aslında insanların beklediği yeni sürümle gelecek olan yenilikler, bunu FLYME ile sağlarsa kimse niye gelmiyor diye sormaz :)

Yeni fark ettiğim bir durumu sizlerle paylaşmak istedim meizu yakın zaman da çıkardığı m10 modelini neden flyme olmadan çıkardı sizce.
Benim düşüncem Google ile yaşadığı lisan sıkıntısı nedeniyle artık global tarafa kendi istedikleri değil Google ın istediklerini yapmak zorunda olduğu için hem flyme 8 i hemde global tarafa flyme olmadan stok android arayüzü vermek zorunda kaldı eğer bu tezim doğru ise flyme siz bir meizu ne işe yarar...

by.berkan

Zirvede çamaşır asıyorum
Şirketin iflas kaygısı yok. Devlet destekli bir firma meizu. Alibaba iş ortaklarından birisi. Arkası sağlam bir firma kolay kolay sorun yaşayacaklarını düşünmüyorum. Ayrıca çoğu insana sempatik geliyorlar. Güncelleme sorun evet bu herkesin ortak düşüncesi ama şöyle birşey var güncelleme konusunda sorunu olmayan lg Sony HTC Samsung gibi markalarında birçok farklı model telefonunu kullandım çoğunda şebeke wifi gibi çözümü olmayan sorunlar yaşadım. Meizu evet güncelleme vermiyor ama ne şebeke ne wifi en ufak bir sorun yasatmadı. En giriş seviye cihazları bile serilikten ödün vermiyo. Flyme kullanması en keyifli arayüz bence. Flyme 8 güncellemesinin de er yada geç geleceğini düşünüyorum.

Şirketin iflas kaygısı yok. Devlet destekli bir firma meizu. Alibaba iş ortaklarından birisi. Arkası sağlam bir firma kolay kolay sorun yaşayacaklarını düşünmüyorum. Ayrıca çoğu insana sempatik geliyorlar. Güncelleme sorun evet bu herkesin ortak düşüncesi ama şöyle birşey var güncelleme konusunda sorunu olmayan lg Sony HTC Samsung gibi markalarında birçok farklı model telefonunu kullandım çoğunda şebeke wifi gibi çözümü olmayan sorunlar yaşadım. Meizu evet güncelleme vermiyor ama ne şebeke ne wifi en ufak bir sorun yasatmadı. En giriş seviye cihazları bile serilikten ödün vermiyo. Flyme kullanması en keyifli arayüz bence. Flyme 8 güncellemesinin de er yada geç geleceğini düşünüyorum.
Bencede Meizu 17 ile gelir diye düşünüyorum ?

ciftkazmali

Çiçeği burnunda
fylme 8 globala gelirse iyi olur en azından 7 de bulunan sorunlar düzelir. yoksa anroid 9 gelmiş 10 gelmiş benim için sorun yok ama güvenlik güncellemesi şart şuan telefonda isteyip te yapamadığım bir şey yok alırken de biliyordum güncelleme eksikliklerini