• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Haber Flyme 8 Kurdum Flyme 7'ye nasıl dönerim Konusu !

suatcagdas

Okumaya mı geldik?
bu video burada dursun belki ihtiyacı olan olur.

yakın zamanda ukraynalı bi arkadaş 16th modelini örnek alarak güncelleme için bir video yayinlamış, "çin sürüme geçsem globale geri dönebilirmiyim" vs. durumları için özetle şu yolu izlemiş. diyelim 7.3G sürümdesiniz flyme8 kuracaksınız, önce 7.3A (çin sürümü) indirip kuruyorsunuz, flyme 7.3G den 7.3A ya dönüyor (aynı versiyon içinde çin sürüme geçiyor) daha sonra 8.0A yada 8.1A indirip kurabilirsiniz. Global 7.3 sürüme dönerkende tam ters adımları uygulayınca tekrar global sürüme dönülüyor. 16 serisinde sorunsuz oluyor görünüyor ancak diger modelleri bilmiyorum.

g0rk3m

Çiçeği burnunda
aynı sorunları bende yaşıyorum 16thde bir türlü dönemedim çözüm bulduysanız yardımlarınızı bekliyorum lütfen
Maalesef, ben halen bir çözüm bulamadım. çin romunda takılı kaldık, internette yazılan her yöntemi denedim ama bilemedim.

Ben en son 7.3G sürümünü doğrudan telefona indirip açarak yükleyebildim. Bilgisayara indirip telefona atınca nedense yüklenmiyor.

senin bahsettiği yöntemi ben şöyle denedim ama sonuç alamadım; 8.1.0A romundayken; 7.3G'yi direk telefona download ettim ve kurmayı denedim ama olmadı. acaba hangi rom'dan geçtin hatırlayabildiniz mi?

OttomanEmpire06

Çiçeği burnunda
Maalesef, ben halen bir çözüm bulamadım. çin romunda takılı kaldık, internette yazılan her yöntemi denedim ama bilemedim.

senin bahsettiği yöntemi ben şöyle denedim ama sonuç alamadım; 8.1.0A romundayken; 7.3G'yi direk telefona download ettim ve kurmayı denedim ama olmadı. acaba hangi rom'dan geçtin hatırlayabildiniz mi?
Kardeşim meizu adamına göre muamele eden telefon yapmış kimi istediği gibi geçiş yaparken kimi bizler gibi geçiş yapamiyo hem sen neden geçmek istiyonki 7.3 g sürüm dahami iyi sanki :)

g0rk3m

Çiçeği burnunda
Kardeşim meizu adamına göre muamele eden telefon yapmış kimi istediği gibi geçiş yaparken kimi bizler gibi geçiş yapamiyo hem sen neden geçmek istiyonki 7.3 g sürüm dahami iyi sanki :)
çin servisleri yüzünden. ADB tools ile kaldırıyorum bazılarını ama bu sefer saçmasapan şeyler çalışmıyor. illaki bir eksiklik oluyor, global'e o yüzden dönmek istiyorum. yoksa flyme8'i daha iyi, en azından kamerası daha iyi ona eminim.

VaughnHolmes

Çiçeği burnunda
Merhaba,
Meizu 16Xs de FLME8 e geçiş yaptım , bazı aksaklılardan dolayı FLME7 geçmek istiyorum , lakin Flyme 7.3.1.0G rar olarak indirdim telefonun ana dizinine attım lakin kurarken hata verdi. özetle FLME8 de takıldım kaldım. FLME7 nasıl dönerim yardımcı olabilirmisiniz . şimdiden teşekkürler.

( Not : security patch version is lower than the current system version. for security, please download the latert update file ad retry. restart can get back to the status before updating )
malesef bu uyarı ile karşılaşıyorum.
Ben de zamanında bir hata yapıp 16xs'te flyme 8'e geçtim sonra düşürmeye çalıştım sürümü bir türlü beceremedim en son ne yaptığımı bilmiyorum ama tıkladım bir anda telefon sıfırlandı kendini ve downgrade oldu o an yaşadığım mutluluk farklı bir seviyeydi