• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

M6T Aicy Glance

burakhi

Çiçeği burnunda
Merhaba, 2..3 gündür bir ugulamadan çıktığımda ve ya kilidi açtığımda ana sayfa geç geliyor fakat telefonun hızında bir sorun yok bazende aşağıdaki resimdeki "Aicy Glance" görünüp hemen kayboluyor. Daha önce hiç görmediğim bir uygulama

Hemen kapandığı için ne olduğunu anlamadım başka telden video çekip araştırdım Flym 8 ile ilgili bir uygulamaymış

Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum telefonun bazı yazılım sorunları var neyse diyorum kullanıyorum yeni sorunlar çıkartıyor nereden çıktı bu Aicy Glance

Uygulama bölümünden kaldırdım bakalım neler olacak

Bu gürüntüyüde video edit programı ile alabildim açıldığı gibi kapanıyor bir ayarı kısa yoluda yok

vlcsnap-2020-09-05-22h34m27s304.jpg

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Normalde size görünüp kaçmaması lazım ama :D Aicy Meizu'nun yeni asistanı Çince "Hey Aicy" diyecekler filan. Glance da bir parçası, bir göz ucuyla baktığınızda aradığınız her şeyi tek ekrana toplamak için yapılmış.

burakhi

Çiçeği burnunda
Meizunun iznim olmadan bir şeyler yüklemesini nasıl engellerim oto güncellemeleri kapattım başka ne yapılabilir

Aicy kaldırdım ikonların geç gelme sorunu çözüldü

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Meizu genelde kendi kendine yeni şeyler yüklemez ama Flyme ile ilgili herşeyi silsen dahi Meizu uygulamaları kendini güncelleyebiliyor. Aslında isteseler baştan hepsini kurabilirler imkanları var :D Benim başlattığım Flyme uygulamaları silme konusu var bakabilirsin oraya.

suatcagdas

Okumaya mı geldik?
Meizunun iznim olmadan bir şeyler yüklemesini nasıl engellerim oto güncellemeleri kapattım başka ne yapılabilir

Aicy kaldırdım ikonların geç gelme sorunu çözüldü
adbtool ile flyme.update olayını kaldırın, birde cyber arkadaşın konusunu inceleyin, gereksiz-fazlalık şeyleri kaldırinca cihaz daha iyi çalışıyor.

burakhi

Çiçeği burnunda
Merhaba,

@CyberXTR hocam sizin konuları inceledim ama hiç tecrübem olmadığı için uygulamadım geçenlerde telefon reset attı ve kilit ekranında rastgele duvar kağıdı uygulaması geldi ilk başta kızdım ya önemli bir telefon bekliyor olsaydım niye uygulama yükleyip reset atıyorsunuz dedim :) sonra uygulamada güzelmiş dedim :D ama bir baktımki reklam görünüyor zaten sistem uygulamalarında reklam gösteren tek firma meizu heralde..

neyse kafaya taktım

https://meizuturkiye.org/threads/meizu-m5-note-flyme-hizmetleri-ve-mediatek-bloatware-kaldirma.1094/ konusundaki kodları uguladum komut ekranında bir çoğunda "surcess" yazdı

birde yeni gelen kilit ekranında rastgele duvar kağıdı uygulamasını nasıl kaldırabilirim telefonda hiç bir ayarı yok uygulamalarda görünmüyor

ayrıca M6T cihazı için kaldırılması gereken başka neler vardır Bash: kodlarına eklenebilecek

Mesela

Migratoll
Hava
Tuchpall 2017
Bookmark provider
Sistem duvar kağıdı

Servislerinide kaldırmak istiyorum

teşekkürler

Son düzenleme:

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Merhaba,

@CyberXTR hocam sizin konuları inceledim ama hiç tecrübem olmadığı için uygulamadım geçenlerde telefon reset attı ve kilit ekranında rastgele duvar kağıdı uygulaması geldi ilk başta kızdım ya önemli bir telefon bekliyor olsaydım niye uygulama yükleyip reset atıyorsunuz dedim :) sonra uygulamada güzelmiş dedim :D ama bir baktımki reklam görünüyor zaten sistem uygulamalarında reklam gösteren tek firma meizu heralde..

neyse kafaya taktım

https://meizuturkiye.org/threads/meizu-m5-note-flyme-hizmetleri-ve-mediatek-bloatware-kaldirma.1094/ konusundaki kodları uguladum komut ekranında bir çoğunda "surcess" yazdı

birde yeni gelen kilit ekranında rastgele duvar kağıdı uygulamasını nasıl kaldırabilirim telefonda hiç bir ayarı yok uygulamalarda görünmüyor

ayrıca M6T cihazı için kaldırılması gereken başka neler vardır Bash: kodlarına eklenebilecek

Mesela

Migratoll
Hava
Tuchpall 2017
Bookmark provider
Sistem duvar kağıdı

Servislerinide kaldırmak istiyorum

teşekkürler
Meizu'nun şuanki durumunu bilmiyorum ama, en son bende reklam bir kere görünüp bir daha hiç gelmemişti.
Her cihazda uygulamalar farklılık gösterebiliyor, senin cihazın için ekstra ne olabilir bilmiyorum çünkü sendeki cihazı hiç kullanmadım. Yukarıdaki liste normalde durvar kağıdı ve temalar uygulamasını siliyor.

Ben de 16th ile m5 note vardı. 16th kullanıyorum şuan mokee rom ile.
Sistem uygulamalarında en çok reklam gösteren firma Xiaomi, Meizu sonradan başladı ufaktan.

burakhi

Çiçeği burnunda
Merhaba,

@CyberXTR hocam çok sağ olun cihazın bekleme sırasında ki pil kullanımı baya düştü ayrıca watsapp sesli mesaj dinleme sorunuda çözülmüş görünüyor sanırım bir servis soruna yol açıyordu

kilit ekranı duvar kağıdı uygulamasıda gitmiş ama 1 resim kilit ekranında sabit kalmış :) oda sorun değil

Teşekkürler

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Merhaba,

@CyberXTR hocam çok sağ olun cihazın bekleme sırasında ki pil kullanımı baya düştü ayrıca watsapp sesli mesaj dinleme sorunuda çözülmüş görünüyor sanırım bir servis soruna yol açıyordu

kilit ekranı duvar kağıdı uygulamasıda gitmiş ama 1 resim kilit ekranında sabit kalmış :) oda sorun değil

Teşekkürler
Adına sevindim. Ben duvar kağıdı ve kilit ekranını değiştirmek için Google Duvar kağıtları uygulamasını kullanıyorum, Play Store'da var.