• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

3. şık biraz kafamı kurcaladı hocam çözebildiniz mi?
Henüz çözemedim hocam. Nasıl bir çözüm bulabilirim 3. parti bir sms uygulaması yüklemek dışında bilmiyorum. Sadece sms bildirimlerinde, bildirimin altındaki oku butonuna bastığınızda mesajlara girmiyor. Diğer uygulama bildirimlerinde(whatsapp,instagram) bir sıkıntı yok.

brk.1905

Merhaba, dünya!
Henüz çözemedim hocam. Nasıl bir çözüm bulabilirim 3. parti bir sms uygulaması yüklemek dışında bilmiyorum. Sadece sms bildirimlerinde, bildirimin altındaki oku butonuna bastığınızda mesajlara girmiyor. Diğer uygulama bildirimlerinde(whatsapp,instagram) bir sıkıntı yok.
mesajlar uygulamasının ön belleğini ve verilerini silip denediniz mi ? Belki işe yarar.

akkas88

Çiçeği burnunda
Epey de telefonun sar değerleri girilmiş. Baş:0,72 vücüt:1.78 vücüt değeri baya yüksek gibi acaba bu değer çift hat takılı hali mi

Bende en az 4 5 yıl kullanacak telefon arıyorum. oneplus 6 aldım önce. Telefon muhteşem ancak garanti konusu kafamı çok kurcaladı. Meizu çok takip ettim. Artık gelmeyecek diye düşündüm. Bir baktım gelmiş. Birde kvk garantisi var. En azından bilindik firma ve Türkiye garantili. Performans anlamında geri kalmayacağını düşünüyorum oneplus 6 dan. O yüzden bu telefon konusunda rahatım. Aralık 10 gibi alacağım zaman geçmiyor :)
Oneplus 6'yı ben de çok merak ediyorum. Oxygen O.S nin çok hızlı çalıştığını söylüyorlar. Ben de ağustos ayından beri Meizu 16th'i bekliyordum. Tam Pocophone f1 almak üzereyken baktım satışa çıkmış. Nasip oldu kullanmak. Garanti konusunu çok kafanıza takmayın. Allah garantiye düşürmesin.Garantiye gittikten sonra ithalatçı garantili ya da Türkiye garantili pek değişeceğini sanmıyorum. Umarım size de nasip olur kullanmak Meizu yu.

Epey de telefonun sar değerleri girilmiş. Baş:0,72 vücüt:1.78 vücüt değeri baya yüksek gibi acaba bu değer çift hat takılı hali mi
Telefonun kullanım kılavuzunda sar değerleri yazıyor hocam. Paylaşacağım buradan değerleri. Yazılan değerler çift hat takılı olduğundaki sar değerleri. Sar değeri sağlık açısından tabii ki önemli ama 2.0 nin üzerine çıkmadığı sürece problem yok.

eP_362

Araştırmacı-Yazar
Oku yazıyor ama aslında "Okundu olarak işaretle" manasına geliyor o. İngilizce çeviride de "Read" yazıyor, muhtemelen kutuya sığsın diye böyle yazılmış. Mesajı okumak için her Android telefondaki gibi içeriğe çift tıklamanız lazım ;)

Oku yazıyor ama aslında "Okundu olarak işaretle" manasına geliyor o. İngilizce çeviride de "Read" yazıyor. Mesajı okumak için her Android telefondaki gibi içeriğe çift tıklamanız lazım ;)
Çok teşekkür ederim hocam. Bu çözüm aklıma gelmemişti hiç. Bildirime çift tıklama mı yapmam gerekiyor. Tek tıklayınca da aynı şey oluyor çünkü.

Oku yazıyor ama aslında "Okundu olarak işaretle" manasına geliyor o. İngilizce çeviride de "Read" yazıyor, muhtemelen kutuya sığsın diye böyle yazılmış. Mesajı okumak için her Android telefondaki gibi içeriğe çift tıklamanız lazım ;)
Bir de şu uygulama kopyalama konusundaki fikriniz nedir. Google Chrome uygulamasını ben kopyalamadığım halde kopyası gözüküyor. Şuan iki tane google chrome var telefonumda sinir bozucu.

brk.1905

Merhaba, dünya!
Oneplus 6'yı ben de çok merak ediyorum. Oxygen O.S nin çok hızlı çalıştığını söylüyorlar. Ben de ağustos ayından beri Meizu 16th'i bekliyordum. Tam Pocophone f1 almak üzereyken baktım satışa çıkmış. Nasip oldu kullanmak. Garanti konusunu çok kafanıza takmayın. Allah garantiye düşürmesin.Garantiye gittikten sonra ithalatçı garantili ya da Türkiye garantili pek değişeceğini sanmıyorum. Umarım size de nasip olur kullanmak Meizu yu.
ara yüzü inanılmaz hızlıydı. Basmadan açılıyordu sanki :) muhteşem hafif net bir telefon yapmışlar. İthalatçı garantiye şu açıdan güvenmedim parça sorunu vs olabiliyor diye. Dediğimiz gibi garanti olayı aslında bizde hikaye. Olay belki de psikolojik. Meizu ele daha iyi oturacak. Kasa boyu çok güzel. Yazın çok rahat ederim. Kışın mont falan ama yazın elde telefonla dolaşmak istemiyorum. Meizu 7 mm daha kısa bu büyük bir fark aslında. Ara yüz konusunda meizu üzmez gibi duruyor. Oneplusı artı yönü çok hızlı güncelleme veriyorlar. Telefon android 9 u çoktan almıştı. Ama kasa büyük ve ağır geldi. Ellerim küçük biraz.

ara yüzü inanılmaz hızlıydı. Basmadan açılıyordu sanki :) muhteşem hafif net bir telefon yapmışlar. İthalatçı garantiye şu açıdan güvenmedim parça sorunu vs olabiliyor diye. Dediğimiz gibi garanti olayı aslında bizde hikaye. Olay belki de psikolojik. Meizu ele daha iyi oturacak. Kasa boyu çok güzel. Yazın çok rahat ederim. Kışın mont falan ama yazın elde telefonla dolaşmak istemiyorum. Meizu 7 mm daha kısa bu büyük bir fark aslında. Ara yüz konusunda meizu üzmez gibi duruyor. Oneplusı artı yönü çok hızlı güncelleme veriyorlar. Telefon android 9 u çoktan almıştı. Ama kasa büyük ve ağır geldi. Ellerim küçük biraz.
Bu telefonda hemen oneplus hızına yakındır. Zaten şuan oneplus kadar arayüzü hızlı çalışan telefon yok.Bence şuan oneplus fiyatları ülkemizde orantısız şekildr yüksek. 6t yi ne kadara satmaya çalışacaklar merak ediyorum. Flyme de çok güzel kullanması alışması çok kolay. Her ne kadar apple sevmesem de arayüz ios a benziyor gibi grldi bana.Meizu 16th hem ince hem de gerçekten hafif bir telefon. Güncelleme konusuna gelince telefon daha yeni çıktığı için güncellemeler biraz geç gelecek gibi. Daha global piyasaya da yeni sürüldü.Şuan bu telefon firmanın göz bebeği. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda güncelleme desteğini daha hızlı vereceklerdir diye düşünüyorum. Meizu ceo sunun da sözüne katılıyorum. Gerçekten bu telefonla para değil ama çok sayıda yeni dostlar kazanacaklar.

roosphx

Yönetici
Yönetici
3.şık bir hata değil. Oradaki oku kelimesi "bildirimi gördüm, okudum" manasında tıklayınca bildirim kayboluyor. Eğer mesajı okumak istiyorsanız direkt olarak mesajın üzerine tıklayın o sizi ilgili yere yollar zaten. Eğer içeriği mesajlar uygulamasına girmeden okumak istiyorsanız iki parmağınızla tutup aşağı çekin içeriğini gösterecektir

3.şık bir hata değil. Oradaki oku kelimesi "bildirimi gördüm, okudum" manasında tıklayınca bildirim kayboluyor. Eğer mesajı okumak istiyorsanız direkt olarak mesajın üzerine tıklayın o sizi ilgili yere yollar zaten. Eğer içeriği mesajlar uygulamasına girmeden okumak istiyorsanız iki parmağınızla tutup aşağı çekin içeriğini gösterecektir
Çok teşekkür ederim hocam. Sayenizde yeni şeyler öğrendim. İki tane google chrome hakkında ne düşünüyorsunuz?

Rainman13

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar batarya performansına da değinirmisiniz bu güzel telefona 3000 batarya yakışmamiş diyorlar nedir kullanım süresi.

Arkadaşlar batarya performansına da değinirmisiniz bu güzel telefona 3000 batarya yakışmamiş diyorlar nedir kullanım süresi.
Kim diyor hocam yakışmamış diye acaba? Daha önce yazılanları okursanız batarya performansı ile bir şeyler yazdım. Şarjım %27 ye düştüğünde 5 saat üzeri ekran sürem vardı. Telefonu şarjdan çekeli 14 saat olmuştu. Belki bu size bir fikir verebilir.