• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

airmechavi

Çiçeği burnunda
Meizu 16 th cihazımda böyle bir sorun var. Video kabul etmediği için ekran görüntüsü aldım. Ekranı açarken yeşil beyaz bir ışık patlaması oluyor. Daha önce bu sorundan garantiye gönderen oldu mu? Cihaz soğuyunca yapıyor, ısınınca geçiyor, karanlık ortamda artıyor. Bir de meizu kvk ankara servisi hizmet veriyor mu yoksa sadece İstanbul mu?

Ekli dosyalar

fuatonur

Çiçeği burnunda
Selamlar,
Dün gece bana telefon bildirim ekranında gece moduna almak istermisin diye bir şey sordu dedim aaa heralde güncelleme geldi sonunda sonra gece moduna al yaptım. O bildirim uçtu gitti şimdi bakıyorum ne güncelleme var ne de gece modu kapatabiliyorum. Şu gece modu sizce nasıl kapancak hiç bi ayarda yok.

Son düzenleme:

efrasya

Çiçeği burnunda
Selamlar,
Dün gece bana telefon bildirim ekranında gece moduna almak istermisin diye bir şey sordu dedim aaa heralde güncelleme geldi sonunda sonra gece moduna al yaptım. O bildirim uçtu gitti şimdi bakıyorum ne güncelleme var ne de gece modu kapatabiliyorum. Şu gece modu sizce nasıl kapancak hiç bi ayarda yok.
videodaki adımları uygula hocam. create dediğinde kısa yol oluşturmuyor bende. sende de öyle bi sorun olursa try tıkla oradan kapatıp acabilirsin

raptorpun

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba, telefonumun işlemci sıcaklığı boştayken 39-42 derece aralığında oluyor (hard reset attıktan sonra ve yeni fabrika yazılımı yüklememe rağmen). Oyun oynarken 60 dereceleri görüyorum (70'e kadar çıktığı oldu). Anakart sıcaklığı 35-36 civarında ve oyun oynarken 42 civarı oluyor. Bu sorun birkaç haftadır var. Bunun çözümü nedir? Neyden kaynaklanır bilen var mı?

kelabars

Çiçeği burnunda
iyi gunler meizu 16 th tam olani gectim en yakin uyumu saglayan ekran koruyucu hangisi acaba bununla ilgili bilgi verebilecek adres link atabilecek biri varmi acaba?

rafetayvali

Çiçeği burnunda
Flyme 9 u yükleyen var mı arkadaşlar. Her zamanki gibi mi yükleniyor geri 7 ye dönülüyor mu hangi buglar var deneyimlerini paylaşırsa güzel olur.
Ben en son BETA yükledim.Bariz bir hata göremedim ama ince hatalar olabilir.BETA'dan sonra güncelleme stabil olur.Morelocale çalıştıramadım sürekli ingilizceye dönüyor.Gayet keyifli bir rom olmuş kullanırdım ama elden çıkaracağım için Flyme 7'ye qfil rom atarak döndüm zaten başka türlü olmuyor.

yahyas

Çiçeği burnunda
Ben en son BETA yükledim.Bariz bir hata göremedim ama ince hatalar olabilir.BETA'dan sonra güncelleme stabil olur.Morelocale çalıştıramadım sürekli ingilizceye dönüyor.Gayet keyifli bir rom olmuş kullanırdım ama elden çıkaracağım için Flyme 7'ye qfil rom atarak döndüm zaten başka türlü olmuyor.
hocam qfil ile geçiş yaparken bootloaderın açık olması gerekiyor mu ve qfil yüklerken hangi dosyayı seçmemiz gerekiyor 2 video var birisinde sonu ddr.elf olan seçilmesi gerektiğini ve bootloader açık olması gerektiğini söylemiş.diğer videoda ise ddr_provision.elf seçilmiş bilgilendirirseniz çok güzel olur

lSekoNl

Okumaya mı geldik?
Flyme 9 u yükleyen var mı arkadaşlar. Her zamanki gibi mi yükleniyor geri 7 ye dönülüyor mu hangi buglar var deneyimlerini paylaşırsa güzel olur.
Şarj beklemede çok yiyor , gps problemi var root ve türkçeye çevirince düzeliyor , dönüş yapmayı denedim daha önce 7.1A sürümüne sorunsuz dönüş yapabildim tekrar 9 yükledim bu aralar şarj can sıkmaya başladı tekrar sürüm düşürmeyi düşünüyorum

fevzmmm

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba, meizu 16 th telefonumun ekranı kendi kendine gitti. Dokunmatik ve telefon çalışıyor fakat ekranda görüntü yok. Tüm uğraşlarıma rağmen çıkma bir ekran bile bulamadım. SMS yoluyla PC’ye sahili depolama yoluyla bağladım verilerimi kurtardım fakat rehberimi alamadım. G mail adresime otomatik yedekleme olmamış. Flyme hesabım olmadığı için. Flyme clouddan da ulaşamadım. USB ayıklama modu kapalı olduğundan ekranı PC ye aktaramıyorum. Hdmı kablo ile Tvye aktarımda olmuyor.
sizin bir fikriniz var mı rehberimi kurtarmak için. Şimdiden çok teşekkür ederim

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar geçen telefon elimden düştü ekranda renkli bir çizgi çıktı ve sonrasında görüntü komple gitti. Telefoncuya götürdüm ekran gitmiş dedi piyasada da hiç bir yerde bulamadık. Ekran bulabileceğimiz bir yer var mı?

_smttr_

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar geçen telefon elimden düştü ekranda renkli bir çizgi çıktı ve sonrasında görüntü komple gitti. Telefoncuya götürdüm ekran gitmiş dedi piyasada da hiç bir yerde bulamadık. Ekran bulabileceğimiz bir yer var mı?
maalesef yok kardeşim. Benim telefonun ekranı da gitti yaşadığım yerdeki tüm telefonculara baktım bulamadım, cihaz kvk garantili diye kvk’ya mail attım parası neyse verelim yapsınlar diye firma ile anlaşmamız bitti yardımcı olamıyoruz dediler, internette bulduğum tüm firmalara yazdım yok yok yok. Sadece Ankara’da bimar bilgisayar diye bir yer var dedi o da 2650 TL fiyat çekti ağzıma geleni sayıp kapadım telefonu. Telefon şu an çöp oldu kenarda duruyor. Meizu iyi güzel ama başına bir şey gelirse vay haline ne yedek parça var ne muhattap. Türkiye’de tercih edilecek firma değil

Apollo

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba, meizu 16 th telefonumun ekranı kendi kendine gitti. Dokunmatik ve telefon çalışıyor fakat ekranda görüntü yok. Tüm uğraşlarıma rağmen çıkma bir ekran bile bulamadım. SMS yoluyla PC’ye sahili depolama yoluyla bağladım verilerimi kurtardım fakat rehberimi alamadım. G mail adresime otomatik yedekleme olmamış. Flyme hesabım olmadığı için. Flyme clouddan da ulaşamadım. USB ayıklama modu kapalı olduğundan ekranı PC ye aktaramıyorum. Hdmı kablo ile Tvye aktarımda olmuyor.
sizin bir fikriniz var mı rehberimi kurtarmak için. Şimdiden çok teşekkür ederim

MEİZU KIRIK EKRAN
Özelden nasıl yaptığımı soran oldu. Buraya yazayım da, eğer üstteki linkteki site ileride birgün kapanırsa filan başkaları içinde faydalı olsun.
1) Telefonunuzu kabloyla bilgisayara bağlıyorsunuz.
2) Sim'iniz telefonda takılı olmalı ve rehberinizde kayıtlı olan bir kişiden kendi telefonunuza, eğer ekran kilit şifreniz yoksa *##* şeklinde, eğer şifreniz varsa *#password#* şeklinde bir mesaj gönderiyorsunuz. (Örneğin, ekran şifreniz 0000 ise *#0000#* şeklinde)
3) Ve telefondan ingilizce bir başarılı mesaj konuşması geliyor ve dosya transferi modu açılmış oluyor.

Bunu bir forumdan kopyalamış idim, nereden olduğunu hatırlamıyorum. Umarım işinize yarar.

gazibicer

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba. Cihaz kanser etti beni. Batarya problemi nedeni ile. pcye bağladım verileri aktarıp çöpe atayım diye. mtp olarak bile görmedi. ne yapayım. akıl verin lütfen.

eminki

Çiçeği burnunda
Meizu 16 th cihazımda böyle bir sorun var. Video kabul etmediği için ekran görüntüsü aldım. Ekranı açarken yeşil beyaz bir ışık patlaması oluyor. Daha önce bu sorundan garantiye gönderen oldu mu? Cihaz soğuyunca yapıyor, ısınınca geçiyor, karanlık ortamda artıyor. Bir de meizu kvk ankara servisi hizmet veriyor mu yoksa sadece İstanbul mu?
Bende de aynı sorun var. Siz ne yaptınız servise gönderdiniz mi veya bir çözüm bulabildiniz mi?