• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

hsynkabil

Çiçeği burnunda
Hocam öncelikle cihazın hayırlı olsun, Yaşadığın sorunlar üzücü, elimden geldiğince çözümleri yazayım:

• öncelikle işcep bi çok cihazda böyle sorun oluşturuyor. xiaomiler huaweiler dahil apkpure gibi sitelerde apk indirmek lazım, bir kere indirdikten sonra sorunsuz güncellemesini yapabilir play store
  • büyük oyunlarda bazen böyle sorunlar yaşanıyor. bu büyük oyunların da bu şekilde ana uygulama apk'sı 50-60mb ciivarlarında oluyor. orjinal apksını indirdikten sonra apk oyunu sorunsuz bir şekilde indirecek ve güncellemesini yapacaktır.
  • bu çeviri hatasını burada da eklerseniz toplu şekilde firmaya iletebiliriz https://meizuturkiye.org/threads/cihazinizda-karsilastiginiz-ceviri-hatalarini-burada-raporlayin.39/
  • wifi kopma noktasında bişey diyemiyorum ben kullandığımda hiçbir sorun yaşamamıştım wifi ile ilgili
  • telefon güncelleme alır hocam sıkıntı yaşamazsınız. yeni nesil flyme sistemi sgsi project treble desteği de sunduğu için artık güncellemeleri daha hızlı alma imkanına kavuştu, meizu ise en az 1 üst sürüm güncelleme veriyor güncel cihazlarına. buna dayanarak android pie ile tanışacağımıza yüksek ihtimal veriyorum
Cihazınızı keyifle kullanmanız dileğiyle başka sorularınız olrusa rahatlıkla sorabilirsiniz
Bilgilendirmeler icin tesekkur ederim hocam, bir nebze yuregime su serpildi. Evet project treble olmasi guzel, fakat cihaz icin su an android guvenlik duzeyi agustosta, aralik ayina girioruz, ben en azindan telefonu aldigimda ekim seviyesine cekebiliriz diye dusunmustum, ama global site de bu surum gozukuyor.

Ceviri konusunda da soyle bir update geceyim, telefonu restart edince duzeldi, gereksiz bir bilgilendirme yaptigim icin kusura bakmayin...

Wifi olayini da tekrardan dikkatli bi gozlemlemeye devam edecegim, belki de anlik bi hata meydana gelmistir.

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
Bilgilendirmeler icin tesekkur ederim hocam, bir nebze yuregime su serpildi. Evet project treble olmasi guzel, fakat cihaz icin su an android guvenlik duzeyi agustosta, aralik ayina girioruz, ben en azindan telefonu aldigimda ekim seviyesine cekebiliriz diye dusunmustum, ama global site de bu surum gozukuyor.

Ceviri konusunda da soyle bir update geceyim, telefonu restart edince duzeldi, gereksiz bir bilgilendirme yaptigim icin kusura bakmayin...

Wifi olayini da tekrardan dikkatli bi gozlemlemeye devam edecegim, belki de anlik bi hata meydana gelmistir.
hocam cihaz gerçekten çok keyifli bir cihaz canınızı sıkmayın derim

Evet o acidan problem yok cok sevdim gercekten cihazi, sadece bu tarz ufak tefek problemlerin cikabilecegine alismak gerekiyor, zaten onlar da olmasa bu donanimlari bu fiyatlara alamazdik :)
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Kilit ekranında yüzünüzü tanımazsa şifre istiyor ve dediğiniz gibi altta sağda ve solda çince mi rusça mu bilmiyorum iki kelime çıkıyor. Benim de başıma geldi bu durum. Sonra kilit ekranını kaldırdım ayarlardan kurtuldum. Ben ilk gün 60 ın üzerinde yeni uygulama yükledim güncellediklerim de var. Hatta bunların çoğunu dışarıda bir kafede otururken yükledim. Wifi bağlantısı stabil olan bir yer değildi. Buna rağmen problrm yaşamadım. Siz farklı kablosuz ağlarda denediniz mi cihazı. Belki de sizin kablosuz ağınızda ya da modeminiz de problrm olabilir. Çünkü bende 400 mb lık oyun indirdim ptoblem olmadı.

hocam ekranın açık kalma süresi de yok mu[/QUOTE
Ekran süresinin ekran görüntüsünü almayı unutmuşum. Bu dünkü kullanım. Hatırlıyorum ama. 6 saat 28 dk ekran süresi vardı. Ekran kapalı kalan zaman da 5 saat 40 küsür dakikaydı. Şarjım %17 iken yattım sarja takmadan. 5 saat sonra uyandığımda %8 di kalan sarj. Always on screen özelliğini kapattım. Ekstradan şarj tüketiyor gibi geldi bana.

hsynkabil

Çiçeği burnunda
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Kilit ekranında yüzünüzü tanımazsa şifre istiyor ve dediğiniz gibi altta sağda ve solda çince mi rusça mu bilmiyorum iki kelime çıkıyor. Benim de başıma geldi bu durum. Sonra kilit ekranını kaldırdım ayarlardan kurtuldum. Ben ilk gün 60 ın üzerinde yeni uygulama yükledim güncellediklerim de var. Hatta bunların çoğunu dışarıda bir kafede otururken yükledim. Wifi bağlantısı stabil olan bir yer değildi. Buna rağmen problrm yaşamadım. Siz farklı kablosuz ağlarda denediniz mi cihazı. Belki de sizin kablosuz ağınızda ya da modeminiz de problrm olabilir. Çünkü bende 400 mb lık oyun indirdim ptoblem olmadı.
dunden beri genel olarak iki farkli wifi kullanmistim. Bugun isyerinin wifi sinde asphalt i tekrardan indirdim sorunsuz indi :)

dunden beri genel olarak iki farkli wifi kullanmistim. Bugun isyerinin wifi sinde asphalt i tekrardan indirdim sorunsuz indi :)
Benim telefonla bugün 4. günüm hocam. Şuana kadarki deneyimimde can sıkıcı bir durum yaşamadım. Her işimi yaptım telefonla. İçiniz rahat olsun. Bir problem yaşarsak beraberce üstesinden gelmeye çalışırız.

master

Merhaba, dünya!
Merhaba arkadaslar, telefonu gectigimiz pazar siparis verdim dun elime ulasti. Ben de aslinda meizuyu cok arastirdim, 16x veya x8 gibi orta segment telefonlardan birini bekliordum almak icin. Ama meizu 16 gelince hem de xiaomi mi 8 den ucuz olunca (cinde 1 yuan ucuz zaten) dayanamadim aldim :D

Ama dunden beri moralim biraz bozulmadi deil, cunku cok heves ederek aldim 5 yillik iphone kullaniminin ustune. Gozlemledigim birkac hata soyle:
  • Iscep i play store dan indiremiyorum (bu cihaz bu versiyonla uyumlu deil diyor).
  • Asphalt 9 u indirip bi oyun oynayayim dedim, oyun un download olmasi bitti bi uyari verdi tekrar indirmeye basladi. Ben de bi hata olmustur tekrar bekleyeyim dedim, yine aynisi oldu indirme bitince tekrardan indirmeye basladi, ben de artik vazgectim indirmekten.
  • Telefonu hem ingilizce hem de turkce dilde denedim, kilit ekraninda alttan yukari swipe yapip sifre girme ekrani acilinca sol alt kosede ve ust kosede rusca biseyler yazior.
  • Yaklasik 5-10 tane uygulamayi play store dan install dedim, guzelce hepsi siraya girdi. Indirme yaparken ara ara wifi baglantisi koptu, tekrar geldiginde indirme devam edecek gibi uyarilar cikiodu popup olarak. Bugun de ogle yemeginde arkadasin yaydigi internete baglanip "Hadi" oynuyordum ki sunucu baglantisi koptu birkac defa, zaten sonra da yarismada sorulara yetisemedik elendik gittik. Acaba cihazin wifi nda bir sorun olabilir mi?
  • Son olarak bu telefonlara hic guncelleme gelmeyecekmis gibi hissediyorum.
Su an moralim gercekten bozuk, telefonu iade etsem mi diye dusunuyorum. Android dunyasina kullanim olarak yabanciyim fakat aylardir neler olup bittigini takip etmeye calistim. Oppo sundan oneplus ina, xiaomi sinden huawei ye kadar hepsini takip ettim. Belki bilmedigim seyler vardir sonucta android ilk defa kullaniorum.

Komple olumsuz bi yazi yazmak istemem yukardaki durumlar haric telefonu gercekten cok begendim, ekrani, parmak okuyucusu kasanin sikligi falan cok guzel. Ama ben ios tan gelen aliskanlikla stabillik ve guncelleme ariyorken belki de guncelleme konusunda iyi olmayan bi cinli telefon mu aldik diorum kendi kendime.

Su an moralim gercekten cok bozuk telefonu iade edip pocophone almayi bile dusundum ki pocophone kasasi ve tasarimi bana cok kaba gelior, ama xiaomi guncelleme konusunda sanki daha iyi gibi gelior bana, tabi yanlis da bilior olabilirim.

Bana bi akil verir misiniz? :(

Ekli dosyayı görüntüle 117 Ekli dosyayı görüntüle 118
poco alsanızda yerleşik uygulamalardaki reklamlarla uğraşıcaksınız, bildirim sorunlarıda olacak yani çok bir fark olmayacak.