• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

roosphx

Yönetici
Yönetici
13546902.jpg 13546903.png
Cihaz Özellikleri:
  • Duyurulma Tarihi: 2018 Ağustos
  • Çıkış Tarihi: 2018 Ağustos
  • Boyutları: 150.5 x 73.2 x 7.3 mm (5.93 x 2.88 x 0.29 inç)
  • Ağırlık:152 gram
  • SIM: Çift SIM, global modelde band 20 mevcut, çin versiyonlarında yok.
  • Ekran: SuperAMOLED,6.0 inç,%84.3 ekran kasa oranı
  • Ekran Çözünürlüğü & PPI: 2160x1080, 18:9, 402ppi
  • İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo
  • İşlemci: Snapdragon 845 (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.7 GHz Kryo 385 Silver)
  • GPU: Adreno 630
  • Hafıza & RAM: 6GB RAM / 64GB Hafıza veya 6GB RAM / 128GB Hafıza veya 8GB RAM / 128GB Hafıza, UFS 2.1
  • Ana Kamera: Sony IMX380 - 12 MP, f/1.8, 1/2.3", 1.55µm, 4 açılı OIS, dual pixel PDAF & laser AF
  • İkinci Kamera: Sony IMX350 - 20 MP, f/2.6, 1/2.8", 1.0µm, AF
  • Arka Kamera Video: 2160p(4K)@30fps, 1080p@30fps, 720p@240fps (Ağır Çekim)
  • Ön Kamera:Sony IMX376 20MP f/2.0, 1/2.76", 1.0µm, 1080p@30fps
  • Ses:32bit/384khz, Stereo hoparlör, LDAC, aptX HD + 3.5mm jack girişi bulunmaktadır.
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 а/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct
  • Bluetooth: Bluetooth 5.0 LE,A2DP
  • GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, Beidou
  • Parmak izi ekranın altında
  • Batarya: 3010 mAh, mCharge 4.0 (9V/4A, 36W)
Cihaz ROM'ları konusu

En ayrıntılı inceleme

Son düzenleme:

brk.1905

Merhaba, dünya!
Ekranı gorilla glass mı ? Öyle ise versiyonu kaç ?
Sar değeri nedir ?
Kasa materyali nedir? (herhangi bir sağlamlık testi ve bükülme, çizilme testi bulamadım.) Telefonun dayanıklılığını merak ediyorum.
Flyme arayüzü nasıldır ? Sade sorunsuz çok hızlı bir ara yüz istiyorum. Bi dolu boş uygulamayı devre dışı bırakmak için programlar arıyordum samsung telefonum için.
Batarya nasıl ? 3010 amper gözümü koruttu. Ekran süresi ne kadar ?
Türkiye servisi gerçekten genpa mı?

Teşekkürler. Site hayırlı olsun.

brk.1905

Merhaba, dünya!
Ayrıca ekran güneş altında yeterli performansı veriyor mu ?
Sanırım su geçirmezlikle ilgili bir özellik yok. En azından su sıçramasına karşı.

roosphx

Yönetici
Yönetici
Sar değeri nedir ?
Kasa materyali nedir? (herhangi bir sağlamlık testi ve bükülme, çizilme testi bulamadım.) Telefonun dayanıklılığını merak ediyorum.
Flyme arayüzü nasıldır ? Sade sorunsuz çok hızlı bir ara yüz istiyorum. Bi dolu boş uygulamayı devre dışı bırakmak için programlar arıyordum samsung telefonum için.

Ekranın Gorilla Glass olup olmamasıyla alakalı bir bilgi yok ama muhtemelen değil.
Sar değeri belli değil.
Kasa materyali cam-çelik (cerrahi sınıf paslanmaz çelik - yanlar), arkası da cam şeklinde.
Flyme arayüzü gayet stabil ve akıcı bir arayüz ki böyle donanımlı bir telefonda 400-500 uygulamada dahi takılma vesaire olmaz ama dediğiniz gibi saçma sapan uygulamalar yok.
Bataryası hakkında cihaz yeni çıktığı için çok fazla kullanan yok ama izlediğim testlere göre çok rahat 7-8 saat ekran süresi verir normal kullanımda.
Hayırlı olsun dilekleriniz için ayrıca teşekkürler

roosphx

Yönetici
Yönetici
Ayrıca ekran güneş altında yeterli performansı veriyor mu ?
Sanırım su geçirmezlikle ilgili bir özellik yok. En azından su sıçramasına karşı.
İlk soruyu denemeden bilemeyiz kullanan biri yakın zamanda yorum yapacaktır ama yetersiz olacağını düşünmüyorum. Su geçirmezlik konusunda da yeni cihazların hepsi bir noktaya kadar suya dayanıklı ama bunu sertifikalandırmıyorlar çünkü cihazın maliyeti artıyor. Yani sıçrama-yagmur konusunda asla sıkıntı yaşamazsınız.

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
Sar değeri nedir ?

gerçekten genpa değil. genpa distribütörlük yaptı ilk partide sonra distribütörlüğü biztech teknoloji isimli bir şirkete devretti. pro7 plus a kadarki cihazların teknik servisi ve distribütörü genpa'dır. bundan sonraki cihazla içinse kvk ile anlaşıldı. 16 serisine kvk bakacak. şirket zaten teknik destek süreçeleriyle yakından ilgileniyor. aksesuarlarda zaten biztech desteği kendisi veriyor. garantiden mağdur olanı görmedim bugüne kadar.

işlemci 10nm olduğu için pil konusunda çok başarılı. 16 saatten 36 saate kadar kullanım senaryosu gördüm. kasa malzemesi cerrahi çelik, xs max'ta kaplaması var bunda tüm kasa cerrahi sınıf çelik. flyme arayüzü sadece sorunsuz ve hızlıdır. gorilla glass işine inanmıyorum ben çöp görüyorum ama, herhangi bir çizilme dayanıklılığı belirtilmemiş.

brk.1905

Merhaba, dünya!
Umarım 12 aralığa kadar fiyatı artmaz. Muhteşem bir fiyata giriş yaptı. Artık şansıma kaldı.

One plus 6T yada meizu 16 arasında kalmıştım ama one plus 6 8gb olanı bile 4600 hemde ithalatçı garantili. O yüzden meizu umarım fiyatları bu seviyede tutar.

5 sene kullanacak telefon arıyorum. Gözüm kapalı kullanırım bunu.

brk.1905

Merhaba, dünya!
çok uzattım ama bir sorum daha olacak ? Band 20 var mı ? 4g bandlarının hepsi Türkiye ile uyumlu mu? Türk telekom hattım.

Eness14

Çiçeği burnunda
Türkiye'de satılanlar global sürüm olacak değil mi? Ayrıca Gcam.apk kurarak 1080p60 fps yapabilirmiyiz çünkü gerçekten can sıkıcı oluyor bu doluluktaki telefona.