• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Anlatım Meizu 16th Flyme Hizmetleri ve Qualcomm Bloatware Kaldırma

erendemir

Çiçeği burnunda
@CyberXTR
Hocam, düşük güç modu renk sıcaklığı göz dostu mod hangisi bulabildin mi bir çalışma var mı?
Bu arada telefonun şarjında belirgin bir artış oldu bunlari kaldırınca ilk defa 6 saat ekran süresi aldım. Formda alan çok ama bende ilk defa oldu.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
@CyberXTR
Hocam, düşük güç modu renk sıcaklığı göz dostu mod hangisi bulabildin mi bir çalışma var mı?
Bu arada telefonun şarjında belirgin bir artış oldu bunlari kaldırınca ilk defa 6 saat ekran süresi aldım. Formda alan çok ama bende ilk defa oldu.
Düşük güç modunu çok önemsemiyordum açıkçası ama ekran ile ilgili eksiklik çıkınca telefonu sıfırlayıp neden olduğuna bakma kararı aldım. Bir kaç gün içinde başlarım bakmaya. Bu arada başka bir sorun varsa bulursanız çok iyi olur, sonradan tekrar uğraşmak istemiyorum. Flyme'nin özelliklerini test ederseniz sevinirim başka hata var mı diye.

erendemir

Çiçeği burnunda
Başka da bir sıkıntı görünmüyor.
Yalnız oyun moduna da dikkat etmek lazım ben oyun oynamadığım için nasıl calistigini bilemiyorum.
Çalışıp çalışmadığını tam anlayamadim.
@CyberXTR

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Güç tasarruf modları ile ilgili olan "com.meizu.pps" çıktı. Aslında M5 Note telefonumda güç modları çalışıyor bunu silememe rağmen ama bu telefonda sıkıntı çıkartıyormuş. Ekran sıcaklığı, göz dostu mod ile ilgili olan "com.qti.service.colorservice".
Bunları yukarıdaki listelerden kaldırıyorum.
Oyun açılıyor ama oyun oynarken bildirim gelince vs. nasıl davranıyor deneyemedim. Sürekli oyun oynayan biri kontrol ederse çok iyi olur. Şuan da bilinen çalışmayan hiçbir özelliği yok. Konuyu editledim.

erendemir

Çiçeği burnunda
@CyberXTR bunları "com.qti.service.colorservice " ve "com.meizu.pps " tekrar yüklesek olur mu acaba? yoksa telefonu sıfırlayıp yeniden mi yapmak lazım. şu iki servisi buraya yükleyen olursa bir deneyeyim tekrar çalışıp çalışmadığını.

bu arada eline emeğine sağlık. telefonun şarjında bir ilerleme oldu bu servisleri kaldırınca.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
@CyberXTR bunları "com.qti.service.colorservice " ve "com.meizu.pps " tekrar yüklesek olur mu acaba? yoksa telefonu sıfırlayıp yeniden mi yapmak lazım. şu iki servisi buraya yükleyen olursa bir deneyeyim tekrar çalışıp çalışmadığını.

bu arada eline emeğine sağlık. telefonun şarjında bir ilerleme oldu bu servisleri kaldırınca.
Ben sıfırlamak zorunda kaldım bulabilmek için ama yükleyince çalışma ihtimali var. Paketleri akşam yüklerim buraya.
Hazır sıfırlamışken şu oyun modunu da denemek lazım aslında.

Teşekkür ederim. Bu çalışmadan ne kadar çok kişi yararlanırsa o kadar çok sevinirim. Zaten daha önceki telefonumda kendim için yapıyordum aynı şeyi. Telefon değişince biraz daha çalışma gerekti tabi.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Arkadaşlar Meizu Wallpaper uygulamasını çıkartıp yükleyebilecek olan var mı? O kadar gereksiz sistem uygulaması varken bu uygulama sistem uygulaması olmadığı için yanlışlıkla silmişim. Şimdi hiçbir resim duvar kağıdı olmuyor. Normalde listeye de hiç eklemedim ama arada kaynamış :)

erendemir

Çiçeği burnunda
Ekran ile ilgili olan uygulama yüklendi ama güç modu uygulaması yüklenmedi.
Şu walpaper uygulamasını yükleyecek biri varsa bana da lazım iyi olur.

suatcagdas

Okumaya mı geldik?
arkadaslar selamlar öncelikle bayramınız kutlu olsun,

ilk mesajdaki listenin haricinde gereksiz oldugunu düşündügüm için flyme.account servisini kaldırmıştım ancak suan ayarlara giremiyorum. acaba bunu cıkarıp ekleyebilecek olan varmı ?

com.meizu.account yada com.meizu.flyme.account ikisinden biri olması lazım. şimdiden tesekkürler.

Son düzenleme:

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
arkadaslar selamlar öncelikle bayramınız kutlu olsun,

ilk mesajdaki listenin haricinde gereksiz oldugunu düşündügüm için flyme.account servisini kaldırmıştım ancak suan ayarlara giremiyorum. acaba bunu cıkarıp ekleyebilecek olan varmı ?

com.meizu.account yada com.meizu.flyme.account ikisinden biri olması lazım. şimdiden tesekkürler.
Çıkarıp sonradan yüklenince düzelmiyor malesef. Ayarlar bölümünü saçma görünse de açılır ama ilk başlıklar yanlış oluyor. Fabrika ayarlarına dönüp tekrar işlemi uygulaman gerekiyor.