• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Anlatım Meizu 16th Flyme Hizmetleri ve Qualcomm Bloatware Kaldırma

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Edit 6:
Güvenlik > Veri içerisinde kullanılan mobil veri miktarı tasfiye günü sıfırlanıyor olması gerektiği gibi ancak girilen paket miktarı ikiye katlanıyor.
"com.meizu.dataservice" paketini kaldırdığımızdan dolayı olabilir diye düşünüyorum ama bu paket yüzünden olup olmadığı kesin değil.

Aslında çok saçma bir hata oluşuyor ortada, buradan çıkarılacak şey bu işi başka pakete yükleyip sırf o paketin silinmesini engellemeyi istemişler. Kendi veri sayacı yerine alternatif uygulama kullanmak isteyen yükleyebilir, yada yazan paket miktarını önemsemeyip gerçek pakete göre okuyabilir.

Konuya eklendi.

X8kullanici

Merhaba, dünya!
Elinize saglik. X8 flyme 8 kullaniyorum ilk paketteki uygulamalari sildikten sonra night mode arasinda gecis yapamiyorum sebebi hangisi olabilir bir fikriniz var mi? Simdi wipe yapcam ondan sonra o uygulamayi silmeyeyim.

Edit: Deneme yanılma yoluyla buldum "com.meizu.flyme.sdkstage" kaynaklıymış

Son düzenleme:

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Elinize saglik. X8 flyme 8 kullaniyorum ilk paketteki uygulamalari sildikten sonra night mode arasinda gecis yapamiyorum sebebi hangisi olabilir bir fikriniz var mi? Simdi wipe yapcam ondan sonra o uygulamayi silmeyeyim.

Edit: Deneme yanılma yoluyla buldum "com.meizu.flyme.sdkstage" kaynaklıymış
Kullandığınız Flyme sürümü nedir?

Xuadrox

Merhaba, dünya!
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.meizu.flyme.hometools
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.meizu.backup
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.meizu.intl.reader
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.meizu.net.search
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.meizu.perfui

şunlardan biri yüz tanıma için yüzünüzü tanıtmanızı engelliyor. Perfui olabilir mi ?

Edit : Alakası yokmuş, yüzü zor okuyor nedense : )

Arkdaşlar bu iş pek mantıklı gelmedi bana, her bir dosya bir amaca hizmet ediyor. önce systemui sildim şu luckmoneyassistant için parmak izi gitti. Sildim şimdi ektekileri yaptım temalara girmiyor :) arkada çalışan uygulamaları sorun yaratacak mı diye tek tek fabrika ayarına donmekten bir hal aldı.

Şimdilik arkada çalışan backupsync ve engiiner modu kapatıyorum onun dışında ihtyaç dısında zaten arkada sürekli çalışan bir şey yok gibi gorunuyor. Ayrıca her güncelleme de bu ayarların tekrar aktif olmayacağının bir garantisi var mı öyleyse zaten hiç uğraşmaya değmez.

Son düzenleme:

şunlardan biri yüz tanıma için yüzünüzü tanıtmanızı engelliyor. Perfui olabilir mi ?

Arkdaşlar bu iş pek mantıklı gelmedi bana, her bir dosya bir amaca hizmet ediyor. önce systemui sildim şu luckmoneyassistant için parmak izi gitti. Sildim şimdi ektekileri yaptım temalara girmiyor :) arkada çalışan uygulamaları sorun yaratacak mı diye tek tek fabrika ayarına donmekten bir hal aldı.

Şimdilik arkada çalışan backupsync ve engiiner modu kapatıyorum onun dışında ihtyaç dısında zaten arkada sürekli çalışan bir şey yok gibi gorunuyor. Ayrıca her güncelleme de bu ayarların tekrar aktif olmayacağının bir garantisi var mı öyleyse zaten hiç uğraşmaya değmez.
hocam liste olduktan sonra basit oluyor ama dediğiniz gibi pile öyle 2 kat bir etki yapmıyor ama ben sade sevdiğim için bu konu çok işime yaramıştı :)

X8kullanici

Merhaba, dünya!
Ram konusunda ne kadar bir rahatlama sağladığını test eden oldu mu? Benim aklımdaydı ama silmeden önce bakmayı unuttum. Tabi kullanılmayan ram boşa giden ramdir ama gereksiz servislerin gereksiz yere ram kullanmasının da bir mantığı yok :D

suatcagdas

Okumaya mı geldik?
Ram konusunda ne kadar bir rahatlama sağladığını test eden oldu mu? Benim aklımdaydı ama silmeden önce bakmayı unuttum. Tabi kullanılmayan ram boşa giden ramdir ama gereksiz servislerin gereksiz yere ram kullanmasının da bir mantığı yok :D
yarım GB kadar ölçtüm ben, normalde 2.5gb kadar boş Ram olurken sildikten sonra 3gb Ram boşta kalıyor (6/64 düz 16 modeli için)

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Konudaki işlemleri uygulayıp veri sayacı sayacı düzgün çalışanlar var mı? Konuyu da güncelledim, biraz bilgilendirme ekledim ve sdkstage paketini listeden kaldırdım.

Son düzenleme:

CyberXTR

Okumaya mı geldik?

OTA Update özelliğini de siliyor liste :D Güncelleme yapıp herşeyin başa dönme ihtimali kalkıyor. Zaten çok sık da güncelleme gelmiyor bildiğiniz gibi :D

Parmak izi ve yüz tanıma çalışıyor. Ben yüz tanımayı kullanmıyorum zaten ama denedim çalışıyor.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
hocam liste olduktan sonra basit oluyor ama dediğiniz gibi pile öyle 2 kat bir etki yapmıyor ama ben sade sevdiğim için bu konu çok işime yaramıştı :)
Pile 2 kat etkisi olmasa da vardır etkisi ya :D Çünkü bu silinen paketlerin bir kısmı cihazdan veri toplayıp donanım üreticisine veri gönderen paketler. Sürekli interneti açık bırakarak deneme yapmak lazım pile etkisini. Ama tabi yüzde 10'dan fazla bir şey beklemek çok beklentiye girmek olur. Bence yüzde 10-20 arasıdır en fazla.

Pile 2 kat etkisi olmasa da vardır etkisi ya :D Çünkü bu silinen paketlerin bir kısmı cihazdan veri toplayıp donanım üreticisine veri gönderen paketler. Sürekli interneti açık bırakarak deneme yapmak lazım pile etkisini. Ama tabi yüzde 10'dan fazla bir şey beklemek çok beklentiye girmek olur. Bence yüzde 10-20 arasıdır en fazla.
evet etkisi oluyor burda biraz yanlış anlatmış gibiyim ?bir de telefon gereksiz ısınmıyor gibi grldi bana bunları silince

suatcagdas

Okumaya mı geldik?
rahatlıyor cihaz daha akıcı hale geliyor, nefes alıyor resmen. hatta arayüzü hızlandırmak icin geliştirici seçeneklerinden animasyonları da 0.75x yapın (3 seçeneği de), daha akıcı oluyor geçişler.

erdem_61500

Çiçeği burnunda
Hocam merhaba, ACİLEN YARDIMA İHTİYACIM VAR.

MEİZU telefona adb modunda sitem uygulama sileyim derken senin verdiğim tüm kodları kullandım ve notları da sildim. notlarda banka şifrelerim dahil çok önemli bilgiler vardı. notları nasıl geri alabilirim.

alttaki kodu install olarak değirip bat dosyasına ekleyip denedim ama error diyor. ayrıca youtube, chrome gibi ana uygulamalar da gitti.
''adb shell pm uninstall -k --user 0 com.meizu.notepaper''

https://meizuturkiye.net/threads/me...ri-ve-qualcomm-bloatware-kaldirma.1087/page-4