• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Meizu 16th serisi android 10 olucakmı

drkCDR

Çiçeği burnunda
Global ile ilgili kesin bir şey söylenmedi o lansmanda Çin kullanıcıları için geçerli o.
Çin versiyonunda bug'ları düzelttikten sonra Avrupa'ya da göndereceklerdir. Asya ülkelerine öncelik vermelerinin en temel sebebi sürümler avrupaya yayılmadan bug'ları düzeltmek, sistemi stabil hale getirmektir. Dikkat ettiyseniz global sürümler stabildir. Daha çok zamanla farkedilen küçük sorunlar görülür ve düzeltilir.

Her kurum büyümeyi hedefler. Büyümekte avrupa ülkelerine destek vermekten geçer. Hiçbir kurucu kendi firmasını kötülüğü için bile bile güncelleme sorunu oluşturacak adım atmaz. Avrupadan gelecek olumsuz bildirimler firmayı küçültür. Bunu göze almazlar.

Çin versiyonunda bug'ları düzelttikten sonra Avrupa'ya da göndereceklerdir. Asya ülkelerine öncelik vermelerinin en temel sebebi sürümler avrupaya yayılmadan bug'ları düzeltmek, sistemi stabil hale getirmektir. Dikkat ettiyseniz global sürümler stabildir. Daha çok zamanla farkedilen küçük sorunlar görülür ve düzeltilir.

Her kurum büyümeyi hedefler. Büyümekte avrupa ülkelerine destek vermekten geçer. Hiçbir kurucu kendi firmasını kötülüğü için bile bile güncelleme sorunu oluşturacak adım atmaz. Avrupadan gelecek olumsuz bildirimler firmayı küçültür. Bunu göze almazlar.
9 ay oldu Flyme 8 yayınlanalı.

drkCDR

Çiçeği burnunda
9 ay oldu Flyme 8 yayınlanalı.
Meizu firması android işletim sistemlerinde olan özellikleri yazılımsal olarak sunuyor. Kendi açımdan değerlendiriyorum. Son sürüm işletim sistemi olması benim için önemli değil. Önemli olan güvenlik güncelleştirmelerinin son sürüm olması, firmanın bu konuda ekstra önlemler alması ve yayınlanan sistemlerin stabil olması benim açımdan çok daha önemli. 2 yıl sonra da verse güncellemeyi farketmez. Kendi UI yazılımıyla android sürümündeki özellikleri sistemine kazandırması yeterli ki meizu bunu çok başarılı bir şekilde yapan bir firmadır.

Kısa bir anımı anlatmak isterim.

Xiaomi Mi 5s 2 yıl kullandım. Firma android 7.1 global sürümde çok stabildi ve akıcı çalışıyordu. Donanımın gücünü hissettidiyordu. Sonrasında 8.0 altyapılı bir güncelleme verildi ve yükseltti. Mi 5s donanımı bakımından iyi bir cihazdır. Fakat verdiği bu güncelleme ile sistemde fazlasıyla kasmalar, takılmalar meydana gelmeye başladı ve 1 günü rahatlıkla çıkardığım pil süresi güncellemeyle 15-16 saate kadar düştü. Kasmaları o kadar rahatsız etti ki custom rom arayışlarına girdim. Pubg'yi akıcı grafik ayarlarda bile kasmayla oynuyordum. Ayrıca Antutu benchmark skoru cihazı aldığım zaman karşılaştığım 176k skorlarından 140k skorlarına gerilemişti. Donanım güçlü olduğundan daha yeni bir sistemi rahatlıkla kaldırabilirdi. Sonrasında SyberiaOS 2.6 sürümünü cihazıma kurdum. Bu rom android 9 altyapısını kullanıyordu. Tüm ayarlamaları yaptım. Cihaz son derece stabil ve hızlı çalıştı. Kasmalardan eser kalmadı ve pil süresi yeniden 1 gün götürmeye başladı. Bu sorun tamamen firmanın gereksiz yazılımlar kurması ve işlemciyi gereksiz meşgul etmesinden kaynaklıydı. Denemek maksatlı Pubg kurdum ve grafik ayarlarını config tool'lar vasıtasıyla yüksek ayarlara çıkardım. Cihaz çok ısınıyordu fakat yüksek ayarlarda son derece keyifli ve kasmalar yaşamadan oyunu oynadım. O yüzden artık android sistemin güncelliği benim için çokta önemli değil. Bence kullanıcıların geneli de böyle düşünmeli. Android 10 güncellemesi verildiğini düşünün ve yukarıdaki gibi sorunlar yaşadığınızda memnun kalabilir misiniz? Tabi ki sabırsızlanıyoruz. Umarım yakın zamanda güncelleme verilir ve tüm kullanıcıların memnuniyet düzeyi artar.

Son düzenleme:

ByRohan96

Merhaba, dünya!

İnşallah dediğin gibi olur.