• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Meizu 17 Global Hakkında

Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır meizu ile ilgili haberler yapıyorum. Şu güne kadar hiçbir konuda yalan yanlış bir bilgi aktarımında bulunmadım. Aynı zamanda bu haberleri 228 kişilik telegram grubumda da yapıyorum. Bugün Meizu 17'nin Global sürümünün daha doğrusu lafta global sürümünün Aliexpress üzerinde satışa sunulduğunu gördük. Olayı ilk anda araştırmadık. Fakat sonradan öğrendik ki telefonun global sürümle yakından uzaktan alakası yok. Telefonun satıcısı cihazın yazılımına müdahale edip morelocale yöntemiyle dili ekleyip o şekil yolluyor. Yani telefon global sürüm falan değil. Bunun akabinde bazıları isim vermeden laf çatmaya başladılar. Globale gelmeyecek diyenlere ne oldu falan. Bakın kaynağımı ilk kez paylaşıyorum. Murat abiyle görüştüğümde bana Meizu 17'nin Globale satışa sunulmayacağını fakat lite sürümünün geleceğini söyledi. Yani ben kimseye gelip yalan yanlış bir bilgi aktarımında bulunmuyorum. Aynı şekilde kimse Android 10'dan bahsetmezken Meizu forumundaki gelişmelerden yola çıkarak aynı zamanda geliştiricilerle geçen oradaki diyaloglara göre Android 10'un 16 serisine gelme ihtimalinin yüksek olduğunu grubumda birçok kez dile getirdim ve yanılmadım yanına note ve x seriside eklendi. Lütfen bir şey söyleyecekseniz yüzümüze söyleyin. :)

Bu paylaşımı yapmak mecburiyetinde kaldım çünkü her yerde Globale gelmeyecek diyenlere ne oldu muhabbeti dönmeye başladı. Bu tarz şeyler hiç hoş değil. Kalın sağlıcakla.

engindinc

Çiçeği burnunda
Şu anda Aliexpress üzerinde ön satışa çıkan Meizu 17 ve 17 Pro cihazlar Çin versiyonu olup Global Rom yüklü cihazlardır. Ancak asıl kullanmamız gerekn cihazlar Global Versiyon ve Global Rom yüklü cihazlar olmalı. Şu an bahsedilen cihazların Google güncellemelerini alması kesin değildir. Global Rom yüklü cihazlarda çoklu dil ve Google servisleri desteği mevcut olup Google mobil servisleri sertikası yoktur.
Kaynak: https://telegra.ph/Difference-betwe...d_D-MSxiyBkWJ79fipH3uWWCJZr9La5s7zR_qWYM02nTo

ciftkazmali

Çiçeği burnunda
telefona güncelleme gelsin gelmesin şu anki hali çok iyi android 10 da flyme 8 de gelse yüklemeyeceğim ta ki forumdakiler iyi derse şarjı daha iyi olursa

yirmisekiz

Merhaba, dünya!
Meizu 17 nin globalde satilip satilmayacagi cok merak edilen bir durum degil diye dusunuyorum. Herkes global flyme 8 i bekliyor. Yalniz daha once de dusuncemi soylemistim. Meizu 17 Avrupa'da satilirsa, global flyme 8 de cok eski cihazlar haric garanti gelir. Aliexpres'teki rom olayi cok eskiden beri var. Saticilar telefonlara dil paketi ve google paketi yukleyip satiyorlar. Meizu 17'nin şu anda resmi global rom ile satiliyor olma sansi %0

espial

Çiçeği burnunda
TLC diye bir marka var genelde fason lisans sahibi olduğu markalara yada isteyene fason üretimde yapan bir şirket şimdi kendi markası ile de boy gösteriyor. Pahalıdır, şöyledir böyledir teferruatı geçtim bu firma bile telefonuna güncelleme verdi düşünün kaç cihaz satmıştır ama mal benim malım dedi sahiplendi güncelleme verdi.

Meizu'ya bakıyoruz yok verecek yok vermeyecek verecek ama globale vermeyecek falan filan. Kaç yıldır telefon üreten şirketsin çık diğer firmalar gibi vermeyeceğiz yada gelecek planlamamızda var xxx tarihinde xxx cihaz ile birlikte başlayacak de bu kadar amatör yönetilen bir şirket firma olmaz. Yazı tura atıyoruz resmen. Hakikaten bu nedir yahu.