• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu A20 Bluetooth Hoparlör İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, Hepsiburada.com üzerinden satın aldığım Meizu A20 bluetooth hoparlörüm için sizlere yaptığım incelemeyi ve kutu açılışını göstermek istiyorum. Video çekemedim, yazı ve resimlerle bahsedeceğim.

Öncelikle cihazın teknik özelliklerinden bahsedeyim:
  • Frekans Aralığı: 100-20 kHz
  • Empedans: 4Ω
  • Bağlantı:
    • Bluetooth: V4.2
    • 3.5mm AUX Port
  • Ses Gücü: 5W
  • Batarya: 1800mAh Li-Po
  • Boyut: 108 x x55 mm
  • Ağırlık: 170g
Cihazın kutu içeriği ise şu şekilde:
  • Meizu A20 Kablosuz Bluetooth Hoparlör
  • Taşıma Askısı
  • Kullanım Kılavuzu
Cihazın garantisi hakkında:
Cihazın garantisini Meizu Türkiye distribütörü Biztech Teknoloji üstleniyor. Bu aynı zamanda Meizu Türkiye garantisi anlamına geliyor. Cihazı alırken buna dikkat etmenizi öneririm.

Cihazı satın alma sürecim:
Satın aldığım gün kargoya verilen cihaz ertesi gün kapımdaydı. Kargo süreciyle ilgili bir sorun yaşamadım. Büyükçe başka bir kutunun içine konularak gönderilen cihaz hasarsız şekilde elime ulaştı. Ürünü beyaz rengini 140 liraya aldım. Siyah rengi bundan 10 lira daha pahalıydı.

Cihaz hakkında yorumlarım:
Cihazın hem aux girişinden hem de bluetooth üzerinden bağlantı kurabiliyor olması güzel bir ayrıntı. Diğer meizu ürünlerinde olduğu gibi firma bu üründe de tasarımdan ödün vermemiş. Cihazın ergonomisini çok beğendim. Ses kaybı olmayacak şekilde eğimli yüzeyden çıkan sesin tamamı size doğru çıkıyor. Masaya koyun cihazın yüzünü kendinize çevirin ve muhteşem, tok ve temiz sesin keyfini çıkarın. Ses kalitesi gerçekten beklentimin üzerinde ve 200 metre civarında bluetooth bağlantısı kesilmiyor. Yaklaşık 5-6 saattir cihaz elimde ve hiç kopma yaşamadım. Taşıma askısını kullanma ihtiyacım olmadığı için attım. Ses kalitesinin yanında yüksekliği de gayet tatmin edici. Cihazı asıl alma niyetim sesi çıkmayan asus touch windows 2si1 arada laptopuma bağlayarak izlediğim filmlerde daha fazla ses duyabilmekti, büyük bir salonda sıkıntısız bir şekilde sesleri yüksekçe duyabildik.

Cihazı kullanma tecrübem:
Cihaz altındaki güç tuşuna 5 saniye basılı tutmamla birlikte açıldı, bilgisayarımdan ve telefonumdan tek tek bağlantıyı kurdum. Cep telefonundan kullanacaksanız cihaz Meizu A20 olarak belirdiğinde bluetooth menüsünden sadece tıklayarak bağlanabiliyorsunuz. Windows bilgisayardan bağlantıyı başlat menüsüne aygıt ekle yazıp aratınca çıkan menüyle yaptım. Cihazın üzerindeki ışıklı tuşlarla ses ayarını yapabildim. Bilgisayardan yaptığım ses ayarı işe yaramadı, hoparlörden tekrar ayar yaparak isteğimi elde edebildim.

Sonuç:
Cihazın gerek ergonomisi, gerek ses kalitesi, gerek güzel görüşü göz önüne alındığında bu şartlar Meizu A20'yi diğer hoparlörler arasından sıyırıyor ve tercih edilebilir bir cihaz haline getiriyor. Almayı düşünen tüm arkadaşlara tavsiye ederim. Aşağıda kutu açılışım ve ürüne dair fotoğrafları bulabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler:

-Cihazda 3 tuş var 2 tuş değil. Meizu logosu da tuş işlevi görüyor.
-Cihazda Mikrofon var.
-Meizu tuşuna basarak aramayı açabilir bir daha basarak kapatabilirsiniz.
- Örneğin mutfakta yemek yapıyorsunuz ve birisi aradı elleriniz dolu hoparlör ile aramayı yanıtlayabilir konuşabilir karşıdan cevap alabilirsiniz :)
-Cihazı kapalıyken şarj edin. Açıkken harcadığı enerji yüksek olduğu için ya hiç şarj olmaz ya da çok yavaş sürede çok az şarj olur ve hemen biter.
-Kullanım kılavuzunu okuyun :)

Fotoğraf galerisi:

84dfec38-9637-4505-8dfe-7ab7f1b551df.jpg e9fa5f93-25cc-4ed4-a490-4b8c0ff6c005.jpg 4d64ae77-0d6d-48a5-94f1-acf70824c9e9.jpg 8d8637af-ff87-47cd-a9c9-62619d63f775.jpg 9f798e4a-520d-4b1c-9989-ad0945617f2f.jpg 98ab1e4f-8cf0-4d88-a2f4-bf5ce4e8cc37.jpg 5507dc1e-6b04-4d82-bf3f-8c3cff6fc670.jpg a5c5eaac-f010-49d8-8c86-eed5488e4ec4.jpg aeafae49-248d-4acd-8603-096cc06425f0.jpg ea9538d3-2e31-4960-8540-40bc54ebef5d.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

FatihAksoy

...
Yönetici
Ellerine sağlık usta bende video var ama :) Anlatımım hoş değil.. Gerçekten hoş bir ürün 1 yıldan az uzun zamandır kullanıyorum Dekoratif olarak da güzel sırıtmıyor :)

FatihAksoy

...
Yönetici
hayırlı olsun hocam, W10 ile ilgili sıkıntıdır bence yada kullandığınız Aux kablo ile ilgili olabilir W7'de bangır bangır :)

FatihAksoy

...
Yönetici
W10 güzel de olmamış hocam sırf oyunlarda mouse dönmüyor diye w7'ye geçtim, Şuan memnunum :) Ama güncellemeler gelir w10'a konuyla ilgili bir şekilde microsoft yardım forumlarında yazabilirseniz ilgilerini çekebilir.

Canyash

Merhaba, dünya!
Benim ürün bozuk çıktı sanırım..şarja takınca açılıyor ama kabloyu çıkarınca cihazda tık yok açılmıyor..akşam saat 6 da şarja koydum bugün 11 gibi çıkardım..17 saat şarjda durdu kabloyu çıkardım..güç düğmesine basıyorum tık yok açılmıyor

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
Benim ürün bozuk çıktı sanırım..şarja takınca açılıyor ama kabloyu çıkarınca cihazda tık yok açılmıyor..akşam saat 6 da şarja koydum bugün 11 gibi çıkardım..17 saat şarjda durdu kabloyu çıkardım..güç düğmesine basıyorum tık yok açılmıyor
Hocam iade edin sıkıntı ürün olabilir

Canyash

Merhaba, dünya!
Hocam iade edin sıkıntı ürün olabilir
Abi ürünü tam olarak nesi nasıldır bilen yok mu..ilk defa böyle bir ürün kullanıyorum..ürünü şarj etme olayı bile büyük sıkıntı işte bilmeyene..cihaz açıkken şarja takmışım 17 saat şarjda durdu bi gram şarj olmamış..şarj için açık kapalı olması fark eder mi..kapalı olarak şarja taktım şarj oluyor şimdi bakalım

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
Abi ürünü tam olarak nesi nasıldır bilen yok mu..ilk defa böyle bir ürün kullanıyorum..ürünü şarj etme olayı bile büyük sıkıntı işte bilmeyene..cihaz açıkken şarja takmışım 17 saat şarjda durdu bi gram şarj olmamış..şarj için açık kapalı olması fark eder mi..kapalı olarak şarja taktım şarj oluyor şimdi bakalım
Çok farkeder Bt den enerji tüketimi olduğu için gelen akımın tamamını harcamış olur ve ya hiç şarj olmaz ya da çok uzun sürelerde çok az şarj olur.

yavuzselim

Çiçeği burnunda
Hocam aldım çalıştırdım şarjı bitti kapandı. Takdim şarj oldu. Açıkken şarj olur diye duşunuyorum. Cihazın hiç şarjı olmadığı olabilir. Valla çok memnunum ses süper.

Son düzenleme:

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam aldım çalıştırdım şarjı bitti kapandı. Takdim şarj oldu. Açıkken şarj olması lazım. Cihazın hiç şarjı olmadı kin olabilir. Valla çok memnunum ses süper.
bu cihazlar çok düşük akımla şarj olur 5W 1800mAh için yüksek bir değer 5A ile şarj oluyorsa 3.7A yer cihaz kapalıyken edilmesi doğru ben çok farklı modeller kullandım ve geneli böyle