• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Soru Meizu cihazınızda hangi Custom ROM'u kullanıyorsunuz?

Meizu cihazınında hangi Custom ROM'u kullanıyorsunuz?

• MoKee ROM

Kullanılan: 7 21.9%
  • crDroid 6.x

Kullanılan: 10 31.3%
  • Sakura Projekt

Kullanılan: 1 3.1%
  • Lineage OS 17.1

Kullanılan: 5 15.6%
  • Resurrection Remix 8.x

Kullanılan: 2 6.3%
  • Bliss ROM

Kullanılan: 1 3.1%
  • PixelExperience

Kullanılan: 2 6.3%
  • crDroid 7.x

Kullanılan: 4 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    32

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Küçük bir anket. Aşağıya, oy verdiğiniz ROM'u özellikle hangi yönü için kullandığınızı yazabilirsiniz. Yada listede yoksa aşağıda belirtebilirsiniz.

ulashtan

Çiçeği burnunda
Ben bütün wipe'ları yaptıktan sonra tekrar reboot menüsüne gelip recovery mod da başlatıyorum...tekrar kablo ile romları hafızaya atıp yüklemeyi yapıyorum...her yüklemede dalvik-cache'de yapıyorum ayrıca

Maschera

Çiçeği burnunda
crDroid'i deneyeceğim lakin Bootloader Unlock konusunda sorun yaşıyorum. MZBL Unloock Tool satın alma aşamasında hiçbir kredi kartımı kabul etmiyor. Forum üzerinde Vakıfbank sanal kart ile ödediğini söyleyen olmuş onun dışında bir bilgi yok. Garip bir durum...

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
crDroid'i deneyeceğim lakin Bootloader Unlock konusunda sorun yaşıyorum. MZBL Unloock Tool satın alma aşamasında hiçbir kredi kartımı kabul etmiyor. Forum üzerinde Vakıfbank sanal kart ile ödediğini söyleyen olmuş onun dışında bir bilgi yok. Garip bir durum...
Ödeme işlemi direkt şahsın cüzdanına para gönderme olarak geçtiği için çoğu banka engelliyor. Alışveriş olarak geçmiyor yani. Ben de Vakıfbank sanal kart ile hallettim.

Biraz önce crDroid 6.10 yükledim. Otomatik ekran parlaklığı kalkmış, Live Display duruyor. Parmak izi okuyucusu daha iyi çalışıyor gibi geldi bana crDroid 6.9'a göre. Gündüz otomatik parlaklık olmadan nasıl kullanım sunacak bakalım yarın göreceğim. Yüz tanıma gayet hızlı, parmak izi yerine onu kullanmaya başlamıştım zaten. Ama yüz tanımada maske problemi var şuan, maske yüzünden kullanılmıyor her zaman.

Maschera

Çiçeği burnunda
Ödeme işlemi direkt şahsın cüzdanına para gönderme olarak geçtiği için çoğu banka engelliyor. Alışveriş olarak geçmiyor yani. Ben de Vakıfbank sanal kart ile hallettim.

Biraz önce crDroid 6.10 yükledim. Otomatik ekran parlaklığı kalkmış, Live Display duruyor. Parmak izi okuyucusu daha iyi çalışıyor gibi geldi bana crDroid 6.9'a göre. Gündüz otomatik parlaklık olmadan nasıl kullanım sunacak bakalım yarın göreceğim. Yüz tanıma gayet hızlı, parmak izi yerine onu kullanmaya başlamıştım zaten. Ama yüz tanımada maske problemi var şuan, maske yüzünden kullanılmıyor her zaman.
Rusya'da yaşayan arkadaşa rica ettim ödeme işlemini hallettiğini söyledi. Maili bekliyorum 10-15 dakikadır. Bakalım. Uzun araştırmalarım sonucu en iyisinin crDroid olduğuna karar verdim. Sabırsızlanıyorum...

Maschera

Çiçeği burnunda
Sorunlardan sonra şimdi gerekli satın alımı yapabildim. Flyme en güncel A sürümünü kullanmaktayım. (OTA ile gelen) Lakin hem evdeki pc hem de şirket pc siyle gerekli driverları kurmama rağmen "invalid device" hatası almaktayım. Unlocker yazılımı cihazımı tanıyor fakat "Unlock BL" dediğimde fail olarak logluyor. Bu sorunu yaşayan var mı?

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Sorunlardan sonra şimdi gerekli satın alımı yapabildim. Flyme en güncel A sürümünü kullanmaktayım. (OTA ile gelen) Lakin hem evdeki pc hem de şirket pc siyle gerekli driverları kurmama rağmen "invalid device" hatası almaktayım. Unlocker yazılımı cihazımı tanıyor fakat "Unlock BL" dediğimde fail olarak logluyor. Bu sorunu yaşayan var mı?
Telefon ekranında "press anykey to shutdown" diye bir yazı çıkıyorsa bilgisayarın USB 2.0 portunda deneyin yine olmazsa USB 2.0 hub üzerinden bağlayın.

Maschera

Çiçeği burnunda
Nereden bulacağım ki şimdi USB 2.0 veya hub'ını.. Çok teşekkür ederim bu arada evet öyle bir hata vermekte sonucunda :/

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Nereden bulacağım ki şimdi USB 2.0 veya hub'ını.. Çok teşekkür ederim bu arada evet öyle bir hata vermekte sonucunda :/
Benim şansıma çok eskiden kullandığım vardı bir tane, onunla çözdüm. Aslında çok ucuz bir şey ama tabi tedarik edene kadar bir şey yapamayacaksın.

Son düzenleme:

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
crDroid 6.9, 6.10 ve son olarak MoKee kurdum, tespitlerim.
crDroid 6.9 ve 6.10'da Live Display çalışmıyor. crDroid 6.10'da otomatik parlaklık çalışmıyor.

Live Display şu işe yarıyor, güneş ışığı altında kaldığınızda ekranı en parlak ışığa ve doygunluğa alıyor, renk tonları doğallığını kaybetse de güneş altında ekran çok çok rahat görünüyor.

MoKee ROM'da ise ekran özellikleri sorunsuz çalışıyor.
Cihazın ses çıkışı MoKee ROM'da stock yazılımdakiyle aynı gibi. crDroid'de "s" seslerine yakın tonlar daha yüksek.

MoKee'de launcher olarak Lawnchair pre-alpha bir sürümü var. Android 10'a resmi destek vermeyen bir launcher, ana ekran altındaki dock simgeleri donuyor ve bazen uygulamalar oradan açılmıyor. Tüm uygulamalar menüsü açıp oradan açmak zorunda kalıyorsun.

crDroid'e göre kişiselleştirme seçenekleri çok daha az.

Müzik çalarken değişen kilit ekranı çok daha güzel, albüm kapağını blurlu bir şekilde konuyor ve çok daha güzel görünüyor.

Gereksiz ve açık kaynak olmayan uygulamalar mevcut.
Birincisi MoKee Merkezi, uygulamayı açtığınızda reklam da gösteriyor, ama sadece açtığınızda. Arka planda tabi ki çalışıyor.
Ageis, pil tasarruf yazılımı gibi bir şey, internette hakkında bilgi bile yok.
WarpShare, WiFi üzerinden dosya paylaşımı, Oneplus yazılımı yada aynı isimde başka bir yazılım. Kullanışlılık sıfır, çünkü karşı tarafa bu yazılımı nereden yükleyebileceksiniz meçhul.
Via Browser, açık kaynak olmayan çok küçük ve kullanışlı, reklam engelleme özelliği olan bir tarayıcı. Ama açık kaynak değil.

MoKee ROM'a geçiyorum ama launcher'ı değiştirmem ve bu gereksiz uygulamaları silmem lazım.

Edit: Ses çıkışı belki de hepsinde aynıdır, art arda deneyerek karşılaştıramadığım için emin değilim.

Son düzenleme:

C.Sancak

Merhaba, dünya!
crDroid 6.9, 6.10 ve son olarak MoKee kurdum, tespitlerim.
crDroid 6.9 ve 6.10'da Live Display çalışmıyor. crDroid 6.10'da otomatik parlaklık çalışmıyor.

Live Display şu işe yarıyor, güneş ışığı altında kaldığınızda ekranı en parlak ışığa ve doygunluğa alıyor, renk tonları doğallığını kaybetse de güneş altında ekran çok çok rahat görünüyor.

MoKee ROM'da ise ekran özellikleri sorunsuz çalışıyor.
Cihazın ses çıkışı MoKee ROM'da stock yazılımdakiyle aynı gibi. crDroid'de "s" seslerine yakın tonlar daha yüksek.

MoKee'de launcher olarak Lawnchair pre-alpha bir sürümü var. Android 10'a resmi destek vermeyen bir launcher, ana ekran altındaki dock simgeleri donuyor ve bazen uygulamalar oradan açılmıyor. Tüm uygulamalar menüsü açıp oradan açmak zorunda kalıyorsun.

crDroid'e göre kişiselleştirme seçenekleri çok daha az.

Müzik çalarken değişen kilit ekranı çok daha güzel, albüm kapağını blurlu bir şekilde konuyor ve çok daha güzel görünüyor.

Gereksiz ve açık kaynak olmayan uygulamalar mevcut.
Birincisi MoKee Merkezi, uygulamayı açtığınızda reklam da gösteriyor, ama sadece açtığınızda. Arka planda tabi ki çalışıyor.
Ageis, pil tasarruf yazılımı gibi bir şey, internette hakkında bilgi bile yok.
WarpShare, WiFi üzerinden dosya paylaşımı, Oneplus yazılımı yada aynı isimde başka bir yazılım. Kullanışlılık sıfır, çünkü karşı tarafa bu yazılımı nereden yükleyebileceksiniz meçhul.
Via Browser, açık kaynak olmayan çok küçük ve kullanışlı, reklam engelleme özelliği olan bir tarayıcı. Ama açık kaynak değil.

MoKee ROM'a geçiyorum ama launcher'ı değiştirmem ve bu gereksiz uygulamaları silmem lazım.

Andorid 10 ile uyumlu launcher bulduğun taktirde yazabilir misin, kendi denemelerimde başarısız olmuştum.

Maschera

Çiçeği burnunda
Merhaba. Şu an Unlock işini hallettim lakin TWRP yükleme konusunda sorun yaşıyorum. Destek olabilecek birisi var mı?

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Andorid 10 ile uyumlu launcher bulduğun taktirde yazabilir misin, kendi denemelerimde başarısız olmuştum.
Kaç gündür telefonu 2-3 uygulama ve rehberi yükleyip kullanıyorum. OpenGapps stock yükleyip, sonra gereksizleri kaldırıp kullanmayı düşünüyorum. Pixel launcher, Google Asistan vs. birçok şey yüklenmiş olacak. Kilit ekranı aynı kalır diye düşünüyorum, kilit ekranı hoşuma gitmişti.