• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Soru Meizu cihazınızda hangi Custom ROM'u kullanıyorsunuz?

Meizu cihazınında hangi Custom ROM'u kullanıyorsunuz?

• MoKee ROM

Kullanılan: 7 21.9%
  • crDroid 6.x

Kullanılan: 10 31.3%
  • Sakura Projekt

Kullanılan: 1 3.1%
  • Lineage OS 17.1

Kullanılan: 5 15.6%
  • Resurrection Remix 8.x

Kullanılan: 2 6.3%
  • Bliss ROM

Kullanılan: 1 3.1%
  • PixelExperience

Kullanılan: 2 6.3%
  • crDroid 7.x

Kullanılan: 4 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    32

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Pixel Experience kurdum çok güzel rom ancak parmak izi çalışmıyor. Parmak izini çalıştırmanın bir yolu var mı ki acaba?

Maschera

Çiçeği burnunda
Işığa doğru gel @CyberXTR.. crDroid 7.0 (Android 11) beta olarak yayınlandı :D Bu arada Mokee ROM her zaman "beta" olarak günlük update ediliyor nasıl bir kullanım şekliyle ilerliyorsun? Her gün sürüm mü çıkıyorsun? crDroid'den aşırı memnunum hiçbir sorununu görmedim lakin Mokee'de ilgimi çekmiyor değil :(

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Işığa doğru gel @CyberXTR.. crDroid 7.0 (Android 11) beta olarak yayınlandı :D Bu arada Mokee ROM her zaman "beta" olarak günlük update ediliyor nasıl bir kullanım şekliyle ilerliyorsun? Her gün sürüm mü çıkıyorsun? crDroid'den aşırı memnunum hiçbir sorununu görmedim lakin Mokee'de ilgimi çekmiyor değil :(
crDroid kullanmaya devam etsen bile Mokee sitesindeki Radio'yu kullanmayı devam etmeni tavsiye ederim.
O an en son derleme hangisiyse onu kuruyorum. Mokee'de de ufak tefek sıkıntılar var.
-Lawnchair launcher'da ufak tefek hatalar var. Google web'de arama yaparken çöküyor. Bu özelliği kapatınca sıkıntı yok. Alt bar arama çubuğunu kaldırırsan, alttaki dock simgeleri kullanılmaz hale geliyor, dokununca açılmıyor. Arama çubuğunu sadece uygulama arama olarak orada bırakınca bir sorun yok :D 2019'da filan geliştirilmesi durmuş. Yani bu hatalar kalıcı olur gibi.
-Via browser çok hafif ve hızlı, reklam engelleme var. Bunu kullanmaya devam ediyorum. İstersen Play Store'dan indirip deneyebilirsin.
-Otomatik parlaklıkta gece en düşük seviyeye alıyor ve bu bana çok düşük geliyor. Belki her ROM'da benzerdir bilmiyorum.
-Bir de gece ışığına alınca parmak izini tanımıyor. Gece ışığı etkisini düşürünce düzeliyor, yüzde 50 yaptım, aşırı amber rengi olunca tanıyamıyor.

Yani kısaca tek sıkıntım otomatik parlaklığın gece en düşüğe geçmesi. Bir de bir kaç uygulama var gereksiz onları kaldırıyorum o kadar.
Ama çok güzel bir ROM mu? Bence değil. Launcher bile tarihi eser, bir de birazcık bloatware var onları kaldırıyorum zaten.
Stabil mi? Bence stabil. Çok emek harcanıp, çok fazla özelleştirme yapılmış bir rom değil ama çalışmayan bir özellik de yok.

Benim de crDroid ile iligili merak ettiğim. Gece ışığını açınca parmak izi tanıma etkileniyor mu? Bir de otomatik parlaklık en düşük seviyede mokee gibi mi? Yani aslında okunuyor ama benim göz biraz bozuk olduğu için zorlanıyorum ve müdahele edince otomatik parlaklık öğrenmiyor. Esas sorun öğrenmemesi.

Son düzenleme:

Ybk993

Çiçeği burnunda
Custom rom kullanırken konum çalışmıyor bende. Haritayı açıp bir adrese gidemiyorum. Konum servisi durduruldu diyor. Sizde de bu sorun var mı nasıl çözeriz ?

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Şuan her şey sorunsuz mokee kurdum gayet iyi. Sizce crdroid mi mokee mi ?
Aslında crdroid daha iyi, ama. Otomatik ekran parlaklığı çalışmayan, hatalı versiyon yayınladılar bir kere, sonra bıraktım. Bence hatalı versiyon yayınlamak yerine, bir ay geç yayınlasa daha iyi olurdu. Zaten sürekli yeni versiyon yayınlanmasını bekleyen bir topluluk yok, hatasız rom bekleyen bir topluluk var. Android 10 ne de olsa.
Mokee'nin launcher'ı çöp durumda, şimdilik idare ediyorum ama pixel launcher kuracağım bir dahaki formatımda. Bir de açılış animasyonuna çok gıcık olsam da, zaten çok gördüğüm bir şey değil diye takmıyorum :D

Kısaca crDroid çok fazla yenilik deniyor, bu yüzden hatalı sürüm gelme şansı artıyor. Mokee'de de yenilik sıfır, crdroid'e göre çok daha az emek var. Ama yenilik olmadığı için çalışmayan bir kısım da yok, launcherdaki ufak tefek problemler haricinde.

Ybk993

Çiçeği burnunda
Aslında crdroid daha iyi, ama. Otomatik ekran parlaklığı çalışmayan, hatalı versiyon yayınladılar bir kere, sonra bıraktım. Bence hatalı versiyon yayınlamak yerine, bir ay geç yayınlasa daha iyi olurdu. Zaten sürekli yeni versiyon yayınlanmasını bekleyen bir topluluk yok, hatasız rom bekleyen bir topluluk var. Android 10 ne de olsa.
Mokee'nin launcher'ı çöp durumda, şimdilik idare ediyorum ama pixel launcher kuracağım bir dahaki formatımda. Bir de açılış animasyonuna çok gıcık olsam da, zaten çok gördüğüm bir şey değil diye takmıyorum :D

Kısaca crDroid çok fazla yenilik deniyor, bu yüzden hatalı sürüm gelme şansı artıyor. Mokee'de de yenilik sıfır, crdroid'e göre çok daha az emek var. Ama yenilik olmadığı için çalışmayan bir kısım da yok, launcherdaki ufak tefek problemler haricinde.
Peki lineage os kursak ? Şuan en iyi rom crdroid mi diyor herkes ?

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Mokee wifi hotspot çalışmıyor. Hotspot açılıyor ancak pc bağlanamıyor, sürekli düşüyor ve bağlanamıyor diye hata veriyor pc'de. crDroid'de deneyebilecek olan var mı? crdroid'de wifi hotspot çalışıyor mu?