• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Soru Meizu cihazınızda hangi Custom ROM'u kullanıyorsunuz?

Meizu cihazınında hangi Custom ROM'u kullanıyorsunuz?

• MoKee ROM

Kullanılan: 7 21.9%
  • crDroid 6.x

Kullanılan: 10 31.3%
  • Sakura Projekt

Kullanılan: 1 3.1%
  • Lineage OS 17.1

Kullanılan: 5 15.6%
  • Resurrection Remix 8.x

Kullanılan: 2 6.3%
  • Bliss ROM

Kullanılan: 1 3.1%
  • PixelExperience

Kullanılan: 2 6.3%
  • crDroid 7.x

Kullanılan: 4 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    32

ulashtan

Çiçeği burnunda
Crdroid 7 iki günlük kullanımda aşırı ısınma ve pil tüketimi fazla geldi bana....ayrıca nikgapps kullanmak zorundasın bazı uygulamalar dil sorunu var...opengapps a11 şu an için hazır değil...crdroid 6.13 ve CyberXTR arkadaşın paylaştığı opengapps konfigürasyonu uygularsan gayet güzel bir şekilde kullanabilirsin...tabiki diğer custom romlardaki eksikler bunda da var...selamlar

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Mokee rom kullanıyorum. Normalde çalışıyor, ancak navigasyon halinde iken bazı yerlerde sinyali kaybediyor. Vericilerin çok olduğu bir konumda (baz istasyonu değil farklı vericiler) arkadaşımın Samsung telefonu konumu doğru bulurken az bir yanılma payı ile, benim telefon 800m payla buluyor. Benzer sorun yaşayanlar var mı? ROM ile ilgi mi yoksa cihazla mı merak ediyorum.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
crDroid 6.13'e geçtim. GPS/GLONASS/GALILEO/BeiDou hepsi çalışıyor çok hızlı konum buluyor. Mokee'de sadece GPS/GLONASS çalışıyor ve konum bulması çok çok uzun sürüyor, 10 dk. belki daha fazla. Mokee'de otomatik parlaklıkta minimum seviye çok ama çok kısık sürekli müdahele istiyordu. crDroid'de minimum limit ayarı var.

sedatalay

Çiçeği burnunda
s.a bende meizu 16th var crdroid 7 yukledim yanliz wifi uzerinden ekran paylasimi ve internet paylasimi suan calismiyor nasil duzeltebilirim ?

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
s.a bende meizu 16th var crdroid 7 yukledim yanliz wifi uzerinden ekran paylasimi ve internet paylasimi suan calismiyor nasil duzeltebilirim ?
Ekran paylaşımını denemedim ben galiba. İnternet paylaşımı ise sadece şifresiz ağ olarak mümkün. Bu cihazdaki custom romlarda şifreli wifi ağ paylaşımı hepsinde çalışmıyor. Ben crdroid 6.13 kullanıyorum, 7 hala beta. Bence android 10 yeterli çünkü bazı uygulama destekleri geriden geliyor. Bir de nikgapps kullanıyorum.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Merhabalar, uzun zamandır crDroid 6.13 + NikGApps kullanıyorum. Önümüzdeki zamanlarda telefonu değiştireceğim o yüzden geçiş döneminde yeni ROM deneyebilirim diye düşündüm.

Bildiğiniz gibi sadece crDroid ile MoKee resmi destek veren custom romlar. MoKee'nin stabil release sürümü çıkmış, MoKee'nin stabil sürümlerini deneyen oldu mu? Herhangi bir sorunu var mı emrak ediyorum. Şifreli wifi hotspot, gps/galilelo ve launcher problemleri düzelmiş midir acaba?

Merhabalar, uzun zamandır crDroid 6.13 + NikGApps kullanıyorum. Önümüzdeki zamanlarda telefonu değiştireceğim o yüzden geçiş döneminde yeni ROM deneyebilirim diye düşündüm.

Bildiğiniz gibi sadece crDroid ile MoKee resmi destek veren custom romlar. MoKee'nin stabil release sürümü çıkmış, MoKee'nin stabil sürümlerini deneyen oldu mu? Herhangi bir sorunu var mı emrak ediyorum. Şifreli wifi hotspot, gps/galilelo ve launcher problemleri düzelmiş midir acaba?
Hocam mokee çöp direk öyle söyleyeyim size. Crdroid 7 deyim diğer romları da denedim pex plus pex ui plus mokee crdroid 6 genel olarak tam stabil bir rom bulamadim ben

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
6 yi uzun sure kullanmadim ama 7 kullanilmayacak kadar kotu degil
6 ilk başlarda sıkıntılıydı ama son versiyonu bayağı iyi, tek sıkıntım çok nadiren sadece ekran donması, telefon donmuyor sadece ekrandaki görüntü donuyor. Otomatik parlaklık yönetimi biraz saçma çalışıyor ama en düşük ışık ayarı koymuşlar kullanılabilir hale geliyor onunla birlikte. En basit ama en büyük sıkıntım ise Google Dialer kullanıyorum biri aradığında cihaz cebimde olduğu zaman ekranı en düşük ışık açıyor ve gündüz ekranı göremeden ezbere açıyorum telefonu. Biri aradığında ekranı görme sorunum ortadan kalksa dört dörtlük olurdu. Sadece Google Dialer'da oluyor bu, stock dialer'ı kullanmıyorum.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
Crdroid full özellikler çalışıyor mu live display gibi ?
crDroid 6'da live display özelliği yok. Düzgün çalışmadığı için kaldırılmıştır muhtemelen. 7'yi ise hiç bilmiyorum kurmadım. crDroid 7'de HDR10 desteği geldi yazıyor sürüm notlarında. MoKee romda live display çalışıyordu ama otomatik parlaklık çalışmıyordu bayağı önce denediğimde.

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
crDroid 7.6 ve Open GApps pico paketini yükleyip kardeşime verdim telefonu. crDroid 7, 6'dan daha iyi gibi geldi bana. Sorunsuz kullanım için pico pakete geçtim, minimum google minimum sorun :D
Google asistanı yüklemek isterdim ama çok sık kullandığımız bir şey değil, zaten cihazın pil ömrü de az. Seneye cihazın bataryasını değiştirmek zorunda kalırım büyük ihtimalle.

Son düzenleme:

Ybk993

Çiçeği burnunda
Project sakura deneyeceğim şimdi android 11 yorumlarımı yazarım. Ben pubg oynayan biriyim. Şunu fark ettim tüm custom romlarda pubg oynarken fena ısınma ve fps düşüşü var ama baya var. Oyun oynatmayacak kadar. Sizde bu durumlar nasıl ? Flyme rom da kasma olmuyor. Ama flyme de custom romlara göre çok yavaş be dayı :)

CyberXTR

Okumaya mı geldik?
crDroid 6'da hızlı şarj özelliği nereden kapatılıyor, kullananlar tarif edebilir mi? Ya da kısa bir video iyi olur. Telefonu kardeşime verdim hızlı şarjı kapatmayı ona tarif etmem lazım.