• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

İnceleme MEIZU EP 52

rezancakmak

Mobil Cihaz Donanımı
Yönetici
Yine Meizu ya yakışacak türden bir kutu ile gelen bu kulaklık fiyatıyla rakipsiz diyebiliriz.Kitap gibi açılıp kapanan kutu manyetik sistemi ile de güzel bi şekilde kapalı kalabiliyor. Kutuyu açtığınızda sağ tarafta kulaklık ,sol tarafta ise kılıf,kulakçıklar ve genelde okumadığımız dökümanlar bulunuyor. 200TL dolaylarında pazara sunulan bir bluetooth kulaklık için fazla özen gösterilmiş bir kutu diye düşünüyorum.Şayet rakipleri yedek kulakçıkları bir poşette verirken EP 52 de kulakçıklar için hazırlanmış pir platform ile bu sunum yapılıyor bunuda hanesine bir artı olarak ekleyebiliriz.Qualcomm un aptX teknolojisi ile gelen bu kulaklık tam 8 saatlik bir pil deneyimi sunuyor.Level U kullandığım vakit bu süre 12 saatleri bulabiliyordu.Fakat EP 52 nin tam anlamıyla bir sporcu kulaklığı olduğunu düşünerek hafiflik için pilden feragat edildiğini göz önünde bulundurursak bu durumu yeğleyebilirz.Zaten 8 saat oldukça başarılı bir pil deneyimi bunuda söylemiş olalım.Öte yandan kullanılan esnek malzeme beni çok mutlu etti spor yaparken veya gün içerisinde boynumu çok rahat bir şekilde hareket ettirmeme olanak sağlıyor bunun yanı sıra esnek olmasıyla beraber taşıması ve muhafaza edilmesi çok basit bir hal alıyor.Kulak kısmı 10mm sürücülerden oluşup manyetik yapısıyla gün içerisinde işlevselliğini koruyup birçok fonksiyonu deneyimlemenize olanak sağlıyor tüm bunlar bir tarafa 22 gram ağırlığında olan bu kulaklığı bir süre sonra hissetmiyorsunuz,kanımca bir bluetooth kulaklık için 22 gram ağırlık muazzam bir olay.Bununlada sınırlı kalmıyor rakiplerinde olmayıp EP 52 yi farklı kılan bir diğer özellik ise IPX5 sertifikasına sahip olması, buda kulaklığı yoğun spor temposunda terli iken veyahutta yağmur altında koşu yapar iken endişe etmeden kullanmanızı sağlıyor.Ses tarafında ise mükemmel basslar sunan kulaklık fiyatıylada dengeli tizler verebiliyor kesinlikle üzmeyecek bir kulaklık olduğunu söyleyebiliriz.Fakat mikrofon için aynı şeyi söyleyemeyeceğim tüm bu özellikleriyle muhteşem bir kulaklık olan EP 52 ,mikrofon tarafında bir tık iyi olabilirdi.Özetle bu fiyat bandında ürkütücü bir alternatif olan bu kulaklık hem aptX hem IPX5 ve hemde kalitesi gibi unsurlarla rakiplerinde sıyrılmış oluyor

KUTU İÇERİĞİ
-Kulaklık
-Kılıf
-Yaklaşık 20 cm uzunluğunda micro usb şarj kablosu
-Large ve small olmak üzere 2 çift kulakçık(medium olan kulaklıkla geliyor)
-Large ve small olmak üzere 2 çift birinci aşama ped(medium olan kulaklıkla geliyor)
-Dökümanlar

ÖNE ÇIKANLAR
Frekans--20-20.000Hz
Desibel --93
Ohm--32
Sürücü--10mm
Ses Yongası--CSR8645
Pil Kapasitesi--130mAh Screenshot_2018-11-30-05-00-06-968_com.miui.gallery.png Screenshot_2018-11-30-04-59-55-939_com.miui.gallery.png Screenshot_2018-11-30-04-59-28-621_com.miui.gallery.png Screenshot_2018-11-30-04-59-21-821_com.miui.gallery.png Screenshot_2018-11-30-04-59-11-426_com.miui.gallery.png

Son düzenleme:

fxerkan

Çiçeği burnunda
@rezancakmak , acaba bu kulaklığın MultiPoint özelliği var mı? Yani aynı anda hem bilgisayarıma hemde cep telefonuma bağlayıp hangisinden istersem ondan müzik dinleyebilir miyim?
denedim ancak kulaklık sadece tek bir cihaz ile pair oluyor, alternatif bir yol yada çözüm önerisi vs. var mıdır?

rezancakmak

Mobil Cihaz Donanımı
Yönetici
@rezancakmak , acaba bu kulaklığın MultiPoint özelliği var mı? Yani aynı anda hem bilgisayarıma hemde cep telefonuma bağlayıp hangisinden istersem ondan müzik dinleyebilir miyim?
denedim ancak kulaklık sadece tek bir cihaz ile pair oluyor, alternatif bir yol yada çözüm önerisi vs. var mıdır?
Merhaba Erkan bellirtiğin özellikle ilgili bende deneme girişiminde bulundum fakat sonuç alamadım çokta ihtiyacım olan bişey olmadığı içinde üzerinde durmadım.Bununla ilgili bir alternatifin olduğunuda düşünmüyorum ne yazık ki

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
İyi günler öncelikle bahsettiğin özellik,

Eski bluetooth teknolojilerinde olmayan örneğin bir kulaklığı bir telefona bilgisayara tablete bağladığınızda eşleştiği cihazı kaldırmadan başka cihazla eşleşmemesi bağlanamaması durumu mudur? Eski Tür cihazlarda ya kaldırmak ya da cihazdan reset atarak kaldırmak gerekirdi.

Bu cihazda birçok farklı cihaza kulaklığı bağlayabilirsiniz. Örneğin benim hem telefonumda hem tabletimde hemde laptop um da bağlı yani TEK noktada eşleşmiyor birçok cihaza bağlayabiliyorum. hangi cihazla kullanacaksam ondan kulaklığın bağlantısını kesiyor veya onun(pc tablet telefon) bluetootunu kapatıyorum. tekrar hangi cihaza bağlanacaksa onu seçiyorum. Herhangi bir kaldırma işlemi yok bağlantıyı kesip yani bağlanacağı cihazı seçip hallediyorum. Sizin dediğiniz 2 cihazıda aynı anda bağlayayım. 2 sininde sesini versin veya son çaldığımı devam ettirsin diğerinin çaldığını kessin ise bu kulaklıkta bulunmuyor.

rezancakmak

Mobil Cihaz Donanımı
Yönetici
İyi günler öncelikle bahsettiğin özellik,

Eski bluetooth teknolojilerinde olmayan örneğin bir kulaklığı bir telefona bilgisayara tablete bağladığınızda eşleştiği cihazı kaldırmadan başka cihazla eşleşmemesi bağlanamaması durumu mudur? Eski Tür cihazlarda ya kaldırmak ya da cihazdan reset atarak kaldırmak gerekirdi.

Bu cihazda birçok farklı cihaza kulaklığı bağlayabilirsiniz. Örneğin benim hem telefonumda hem tabletimde hemde laptop um da bağlı yani TEK noktada eşleşmiyor birçok cihaza bağlayabiliyorum. hangi cihazla kullanacaksam ondan kulaklığın bağlantısını kesiyor veya onun(pc tablet telefon) bluetootunu kapatıyorum. tekrar hangi cihaza bağlanacaksa onu seçiyorum. Herhangi bir kaldırma işlemi yok bağlantıyı kesip yani bağlanacağı cihazı seçip hallediyorum. Sizin dediğiniz 2 cihazıda aynı anda bağlayayım. 2 sininde sesini versin veya son çaldığımı devam ettirsin diğerinin çaldığını kessin ise bu kulaklıkta bulunmuyor.

Çokmu gerekli tartışılır

tacihi

Çiçeği burnunda
Kulaklığımı dün aldım. Ses kalitesi baslarda gerçekten süper. Fakat telefon görüşmesinde karşı tarafın sesi aşırı boğuk gelmekte. Neden olabilir. Bir çözümü varmı yoksa iademi etmeliyim. Kullandığım Telefon Samsung S8+

rezancakmak

Mobil Cihaz Donanımı
Yönetici
Kulaklığımı dün aldım. Ses kalitesi baslarda gerçekten süper. Fakat telefon görüşmesinde karşı tarafın sesi aşırı boğuk gelmekte. Neden olabilir. Bir çözümü varmı yoksa iademi etmeliyim. Kullandığım Telefon Samsung S8+

Öncelikle Hayırlı olsun, iade etmenize gerek yok incelemede belirttiğim gibi Ep 52 de kullanılan mikrofon çok başarılı değil, yani farklı bir ep52 alsanız bile durum bundan ibaret olacak?

Ferdi Demir

Çiçeği burnunda
Meizu ep52 kullanıyorum yaklaşık 1 senedir. Oldukça memnundum ancak son 1 aydır konuşma sırasında telefon kulaklık arasında bağlantı kopuyor ve konuşma telefondan devam ediyor. Müzik dinlerken böyle bir sorun olmuyor sizce bunun sebebi telefon mudur yoksa kulaklık mi? Daha önceden böyle bir geri bildirim aldınız mı?