• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Meizu Live, Meizu Flow, Meizu EP52, Bluedio Turbine TE, Xiaomi Piston Basic Kulaklık İncelemesi

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

Meizu Live, Meizu Flow, Meizu EP52, Bluedio Turbine TE, Xiaomi Piston Basic Kulaklık incelemesi İncelemeler sırasıyladır.
Uygun fiyatlıdan yüksek fiyatlıya doğru doğru gider.
1.) Xiaomi Piston Basic 50tl altına alınabilir eğer dolar öncesi sorulsaydı 30tl bandına alınabilir derdim. Ses ve müzik arasında bir perde var gibi yüksek seviyelerde sanki kuyudan derinden gelir gibi ses veriyor. Yüksek ses bass isteyen alabilir
2.) Bluedio Turbine TE fiyatına göre sesi çok iyi 100 tl aşağısına alınabilir.
3.) Meizu EP52 Spor Kulaklık Türkiye de harika bir fiyata satılıyor ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Gearbestten 38dolar civarına almıştım. Ülkemizde ki çıkış fiyatınıda çok çok rahat çıkaracak 400tl bandına kadar birçok kablosuz kulaklıktan daha başarılı ve Türkiye de 170tl civarına 2 yıl garantili olarak bulabiliyorsunuz. Ayrıca kutusundan usb kablo çıkıyor malesef onu koymayı unutmuşum.
4.) Meizu Flow ülkemize geldi mi bilmiyorum ama fiyatını herşeyiyle malzeme kalitesiyle sesiyle hak ediyor. Daha önce video çekmeyi düşünüp incelemesini yazı olarak paylaştığım Xiaomi Mi Noise Cancelling Type C Earphones dan kat kat iyi Xiaomi yüksek fiyata tamamiyle ucuz plastik kablonun üst kısmı plastik alt kısmı akrilik örgü ip şeklinde tasarlanmış tuşlarıda plastik yalnızca kulaklık başlıklarının bir kısmı zirkonyum seramik olan bir ürün tasarlamış zirkonyum diyince heyecanlanmayın rock zirkon gibi 10 20 dolarlık cihazlarda da bu malzeme var Hires sertifikası Gürültü Engelleme özelliği başarısız bir model. Kulaklığın tek sevdiğim tarafı kulaklık uçları çok farklı bir dizayna sahip. Aşırı hafif kalitesizliğini bu belli ediyor. Meizu Flow a gelecek olursak malzemesiyle tamamen premium bir hissiyat sunuyor birçok yeri metal ve titanyum ağ ile güçlendirilmiş gümüş kaplama bakır teller barındırıyor. Gayet Dengeli bir kulaklık çok memnunum ve Xiaomiye göre harika zengin bir kutu içeriğine sahip tek dez avantajı kaliteli malzemesiyle bayağı ağır bir kulaklık :)
5.) Meizu Live Bütçesi olanın Flow yerine kesinlikle tercih etmesi gereken gerçekten audiofiller için harika ve müthiş zenginlikte kutu içeriğiyle geliyor. Gerçektende 500-600 dolarlık kulaklıkların 289dolara çıkan şimdi ise 170 dolar civarına bulunan bu kulaklığın ne malzeme kalitesine ne de kutu içeriğine ulaşamadığını fark ediyorsunuz Ses gayet muazzam. Not: Flow ve Live in Comply Foam kulaklık uçları şekil hafızalıdır. Ve Shure daki gibi direk sünger değil parlak bir deri dokusu verilerek daha estetik bir hal almıştır. Ürün Shure SE846 nın birebir alternatifi olarak tasarlanmıştır. 900$(5400TL) dolarlık kulaklığı 289$(1800TL) dolara Meizu Firması yapmayı başarmıştır. Bluetooth Kulaklık olarak Meizu Ep52 yi kablolu olarak Flow ve Live i öneririm. Önermeyeceğim model ise burada bulunmayan Mi Noise Cancelling Earphones Type C. Ucuz fiyatlı kulaklık arayanlar KZ ve Rock Zirkon gibi modellere Xiaominin basic ve hybrid serisine bakabilir. Kafa kulaklığı olarak uygun fiyatlı SuperLux markasına bakabilirsiniz. Meizu HD50 de aynı şekilde düşünülebilir. TechnoFi de Live için gönderdiğim Audiofil arkadaşım Özel bir inceleme yazacak onuda konu altına ekleyeceğim.