• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu Note 9 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

roosphx

Yönetici
Yönetici
phone-black_d6eeff4.png phone-blue_42ef9d7.png phone-white_1f3c82b.png
Cihaz Özellikleri:
  • Duyurulma Tarihi: 2019 Mart
  • Çıkış Tarihi: 2019 Mart
  • Boyutları: 153.1mm x 74.4mm x 8.65mm
  • Ağırlık:169.7 gram
  • SIM: Çift SIM, global modelde band 20 mevcut, çin versiyonlarında yok.
  • Ekran: IPS LCD,6.2 inç,%84.7 ekran kasa oranı
  • Ekran Çözünürlüğü & PPI: 2244x1080, 18.7:9, 403ppi
  • İşletim Sistemi: Android 9.0 Pie - Flyme 7
  • İşlemci: Snapdragon 675 (8 çekirdekli,2x2.0 GHz Kryo 460 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 460 Silver)
  • GPU: Adreno 612
  • Hafıza: 4/64, 6/64, 4/128 seçenekleri mevcut. SD kart slotu yok
  • Ana Kamera: Samsung S5KGM1 - 48 MP, f/1.7, 1/2.55", 0.8µm, 2.nesil 14-bit ISP
  • İkinci Kamera: (?)- 5 MP, f/1.9(?), 1/2.6", 1.0µm, AF
  • Arka Kamera Video: 2160p(4K)@30fps, 1080p@30fps, 720p@240fps (Ağır Çekim)
  • Ön Kamera:Sony IMX376 20MP f/2.0, 1080p@30fps, 1.0µm
  • Ses: Mono hoparlör, LDAC, aptX HD,3.5mm jack girişi bulunmakta
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 а/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct
  • Bluetooth: Bluetooth 5.0 LE,A2DP
  • GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, Beidou
  • Parmak izi arkada
  • Batarya: 4000 mAh, mCharge 3.0 (24W)

FOTOĞRAF PAYLAŞIM DEPOMUZ PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUZ.

https://meizuturkiye.net/threads/fotograf-paylasim-depomuz.821/

Meizu Note 9 hakkında tüm inceleme ve kıyaslamalar

Meizu Note 9 İncelemesi - TÜRKİYE' de İLK

Meizu Note 9 Ses Testi

Xiaomi Redmi Note 7 Kutu Açılımı ve İnceleme

Meizu Note 9 vs Redmi Note 7 Tasarım, Kamera, Performans, GPS Kıyaslama

Xiaomi Redmi Note 7 vs Meizu Note 9 Antutu Test

Moderatör tarafında düzenlendi:

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Meizu Note 9 hakkında tüm inceleme ve kıyaslamalar

Meizu Note 9 İncelemesi - TÜRKİYE' de İLK

Meizu Note 9 Ses Testi

Xiaomi Redmi Note 7 Kutu Açılımı ve İnceleme

Meizu Note 9 vs Redmi Note 7 Tasarım, Kamera, Performans, GPS Kıyaslama

Xiaomi Redmi Note 7 vs Meizu Note 9 Antutu Test

eP_362

Araştırmacı-Yazar
Öncelikle incelemeler için teşekkürler.
- Bildirim ışığı var mı, varsa nerede?
- Widevine sertifikası nedir?
- Video ses kayıt stereo mu, bit değerleri vs. nedir?
- Bir de keşke Flyme 7.2 yenilikleri olsaydı, mesela üç parmakla ekran görüntüsü alma bu sürümde var mı?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Öncelikle incelemeler için teşekkürler.
- Bildirim ışığı var mı, varsa nerede?
- Widevine sertifikası nedir?
- Video ses kayıt stereo mu, bit değerleri vs. nedir?
- Bir de keşke Flyme 7.2 yenilikleri olsaydı, mesela üç parmakla ekran görüntüsü alma bu sürümde var mı?
Yorumunuz için teşekkür ederim.

3 parmakla ekran görüntüsü 7.3 ile geliyor. 7.9. sürümlü son betada geldi daha sonra 7.3 e uyarlandı cihazda 7.2.2.0G var.

Bildirim ışığı yok.
Widevine L3
Ses kayıt stereo çift kanal videoları vegasta işlerken 2 ayrı kanal olarak gözüküyor.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Arkadaşlar cihaz plastik yok o ne diyor bu ne diyor diye bakmayın. Cihazın simkart slotuda girişleride plastik olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz.

Hadi ben 20 yıllık telefon geçmişime rağmen anlamıyorum.
25 yıla yakın süredir bu işi yapan abimde mi anlamıyor. Cihazı giriş portlarını gösterince gerek yok açmaya plastik zaten dedi.
P90423-003932.jpg P90423-003932.jpg

Ekli dosyalar

eP_362

Araştırmacı-Yazar
1900 e MÜKEMMEL ÖTESİ olur hocam 2000-2100 tl bile harika baktınız mı bilmiyorum kamera samsung galaxy a50 den vs çok ötede bir cihaz.
Bakamadım ama fiyat çok iyi. A50 zaten o kötü parmak iziyle sınıfta kalıyor. Tanıdıklarıma o fiyat aralığında Redmi Note 7 öneriyorum. Şimdi Meizu Note 9 da radara girdi.
Mavisi beni al diyor. Ama eksiklikleri de var. Bildirim ışığı yok, Widevine L1 sertifikası yok, hafıza kartı desteği yok. Kullanacağım telefonun olmazsa olmazı bildirim ışığı ya da AOD. Umarım 4/128 gelir de bir eksiklik kapanmış olur.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bakamadım ama fiyat çok iyi. A50 zaten o kötü parmak iziyle sınıfta kalıyor. Tanıdıklarıma o fiyat aralığında Redmi Note 7 öneriyorum. Şimdi Meizu Note 9 da radara girdi.
Mavisi beni al diyor. Ama eksiklikleri de var. Bildirim ışığı yok, Widevine L1 sertifikası yok, hafıza kartı desteği yok. Kullanacağım telefonun olmazsa olmazı bildirim ışığı ya da AOD. Umarım 4/128 gelir de bir eksiklik kapanmış olur.

Hocam teyit ettirdim evet bilgi doğru siz nereden öğrendiniz acaba :)

Benim için olmazsa olmaz RGB bildirim ışığı çin telefonları kullandık kullanalı RGB ye hasret kaldık. Oneplus 6T kullanıyorum. BİLDİRİM IŞIĞI HEPTEN YOK. kaç bin liralık cihaz. OP7 de de yok keza.

eP_362

Araştırmacı-Yazar
Hocam teyit ettirdim evet bilgi doğru siz nereden öğrendiniz acaba :)

Benim için olmazsa olmaz RGB bildirim ışığı çin telefonları kullandık kullanalı RGB ye hasret kaldık. Oneplus 6T kullanıyorum. BİLDİRİM IŞIĞI HEPTEN YOK. kaç bin liralık cihaz. OP7 de de yok keza.
Facebook'tan öğrendim. Daha detaylı bilgi var mı? 4/128 gelip gelmeyeceği, fiyatı vs.?
RGB hastasıyım ben de ama Meizu hep beyaz kullandı galiba. Şimdi çoğu üretici de beyaza geçmeye başladı. 6T de en azından AOD benzeri Ortam Ekranı var, ama onlar da 5T'den sonra kaldırdı bildirim ışığını. Meizu da kaldırdı gibi, son 3 modelinde yok.
Şu açıklamayı da siteye koyalı kaç ay oldu adamlar ama gel gör ki yok.
1562933985495.png

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Facebook'tan öğrendim. Daha detaylı bilgi var mı? 4/128 gelip gelmeyeceği, fiyatı vs.?
RGB hastasıyım ben de ama Meizu hep beyaz kullandı galiba. Şimdi çoğu üretici de beyaza geçmeye başladı. 6T de en azından AOD benzeri Ortam Ekranı var, ama onlar da 5T'den sonra kaldırdı bildirim ışığını. Meizu da kaldırdı gibi, son 3 modelinde yok.
Şu açıklamayı da siteye koyalı kaç ay oldu adamlar ama gel gör ki yok.
Ekli dosyayı görüntüle 1121
https://www.facebook.com/meizutrofficial/ bu sayfadan mı öğrendiniz yoksa bir şahıs mı söyledi kim söylediyse merak ettim :)