• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu Note 9 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

nautilus

Çiçeği burnunda
Selamlar, yaklaşık 15 gündür Meizu Note 9 kullanıyorum. Bir kaç özellikle ilgili bilgi bulamadım. Sizelere danışmak istedim.

1. voLTE ve Wifi calling özelliklerini aktif edebileceğimiz bir kısım bulamadım. Gizli menüde var ancak orada da müdahale edemiyoruz. Vodafone a mail attım, cihazınız destekliyor, servisle görüşün dedi.
2. Meizu Note 9 için sağlıklı çalışan bir Google Camera uygulaması bulabildiniz mi? Fotoğraf kalitesinde bariz bir kalite farkı var. Özelden paylaşanlar olmuş, bana da gönderme şansınız olur mu. E-Posta: mert_savcin@yahoo.com

Teşekkür ederim.

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Selamlar, yaklaşık 15 gündür Meizu Note 9 kullanıyorum. Bir kaç özellikle ilgili bilgi bulamadım. Sizelere danışmak istedim.

1. voLTE ve Wifi calling özelliklerini aktif edebileceğimiz bir kısım bulamadım. Gizli menüde var ancak orada da müdahale edemiyoruz. Vodafone a mail attım, cihazınız destekliyor, servisle görüşün dedi.
2. Meizu Note 9 için sağlıklı çalışan bir Google Camera uygulaması bulabildiniz mi? Fotoğraf kalitesinde bariz bir kalite farkı var. Özelden paylaşanlar olmuş, bana da gönderme şansınız olur mu. E-Posta: mert_savcin@yahoo.com

Teşekkür ederim.
Hocam suanda Global surumdeyseniz VoLTE'yi rootsuz açamazsınız. A (çin) sürümde aktif olarak geliyor.
Sadece Vodafone değil tüm operatörler aynı seyi söylüyor.

nautilus

Çiçeği burnunda
Hocam suanda Global surumdeyseniz VoLTE'yi rootsuz açamazsınız. A (çin) sürümde aktif olarak geliyor.
Evet, global sürümdeyim. A sürümüne geçmek için root şart anladığım kadarıyla. Root garantiyi iptal ediyor diye biliyorum. O yüzden flyme 8 i bir bekleyeyim, olmazsa o zaman rom değiştiririm.

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Evet, global sürümdeyim. A sürümüne geçmek için root şart anladığım kadarıyla. Root garantiyi iptal ediyor diye biliyorum. O yüzden flyme 8 i bir bekleyeyim, olmazsa o zaman rom değiştiririm.
Hocam sürüm değişikliği için root olması gerekmiyor. Flyme.cn sitesinden indirdiğiniz update dosyasıyla direk kurulum yapabilirsiniz. Garantiye göndermeden once tekrar G sürüm göndermeniz yeterli. Garantide sorun olmaz.
Bekleme konusu tamamen size bağlı Global için daha cok var.

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Hocam 16th için bulamadım betadayım root menüsüde gözükmüyor bilginiz varmı acaba
Hocam Ayarlar>sim&networks kısmında olmalı Volte ayarı.
16th icin root konusu biraz farklı. Direk ayarlardan açamıyorsun. Bir uygulama vasıtasıyla meizu'dan bir nevi izin alıyorsun. Bir kaç gün sürüyor. 16th ana konu başlığında root için anlatımlarlar mevcut oradan bakabilirsiniz daha doğru bilgi için.

Edit: hocam kusura bakmayın söylemeyi unutmuşum. 16thde ayarlarda yok volte. Root yaptıktan sonra build.propa birkaç kod girmeniz gerekiyor. Ondan sonra aktif oluyor ayarlardaki VoLTE

Son düzenleme:

nautilus

Çiçeği burnunda
Hocam sürüm değişikliği için root olması gerekmiyor. Flyme.cn sitesinden indirdiğiniz update dosyasıyla direk kurulum yapabilirsiniz. Garantiye göndermeden once tekrar G sürüm göndermeniz yeterli. Garantide sorun olmaz.
Bekleme konusu tamamen size bağlı Global için daha cok var.
Teşekkür ederim, rootsuz oluyorsa araştırayım. voLTE'den ziyade wifi calling deprem zamanında ihtiyaç olacak gibi duruyor.

hasanandnexus

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar bugün aliexpressden aldığım makavo kılıf + iki kırılmaz cam ulaştı. Tam üç ay oldu gelmesi kağnıyla yollasalar daha hızlı ulaşırdı. ? İhtiyacım olmadığı için satıyorum. Ankara içi elden, diğer şehirlere havaleden sonra kargolayabilirim. İyi forumlar.

Arkadaşlar şu an elimde bi gcam bulunmuyor apk dosyasını bulabilirsem upload edip paylaşacağım. Bir türlü bulamadım.

nautilus

Çiçeği burnunda
Malesef 7.3.0.0A'da da gelmedi bende. Sanırım operatör kaynaklı bir problem. Gizli menüde VoLTE Provisioned, Video Calling Provisioned ve WLAN Calling Provisioned yazıyor ancak flu gri şekilde açmama izin vermiyor.

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Malesef 7.3.0.0A'da da gelmedi bende. Sanırım operatör kaynaklı bir problem. Gizli menüde VoLTE Provisioned, Video Calling Provisioned ve WLAN Calling Provisioned yazıyor ancak flu gri şekilde açmama izin vermiyor.
Hocam suan sizin durumunuz telefon kaynaklı.
Galiba bazı modellerin çin romunda açık olarak geliyor. M6 Note kullanıyorum ben. Direk ayarlardan açabiliyorum.
Gizli menuden kimse açamıyor hiç bir işe yaşamıyor orası. rootlayip build.propa 8 satır kod girdiğin zaman. Değil VoLTE video arama bile yapabiliyorsun.

Son düzenleme:

nautilus

Çiçeği burnunda
Hocam suan sizin durumunuz telefon kaynaklı.
Galiba bazı modellerin çin romunda açık olarak geliyor. M6 Note kullanıyorum ben. Direk ayarlardan açabiliyorum.
Gizli menuden kimse açamıyor hiç bir işe yaşamıyor orası. rootlayip build.propa 8 satır kod girdiğin zaman. Değil VoLTE video arama bile yapabiliyorsun.
Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi sanırım bu modelde şu anda kapalı tutuyorlar. Kısmet artık, root işini biraz daha ilerde yapıcam. O zaman tekrar denerim.

nautilus

Çiçeği burnunda
Faydalı olması açısından yaptığım denelemerden aldığım sonuçları paylaşmak istedim.
  • Türkiye'den alınmış Global 7.2.2.0G rom kurulu bir cihazınız varsa 7.3.0.0A'ya (En güncel Çin ROM'u) geçerseniz şu an için Global ROM'a geri döne şansınız bulunmuyor. "Security Patch Version Outdated" şeklinde bir uyarı veriyor. TWRP vb. araçlarla denemedim, sadece kurumsal yazılımla bu sonucu alıyorum.
  • Root yaptıktan sonra SuperSU ve Magisk kurulumundan sonra yetkilendirme yaptığımda yeniden başlatıldığında cihaz loop'ta kalıyor, açılmıyor. Recovery modda tekrar kurulum yapıp düzeltebildim.
  • Google Service konusu can sıkıcı olabiliyor. Doğru ayarları yapabilmek için 3 - 4 kere rom kurmak zorunda kaldım. (Çözüm esasında çok basitmiş, Meuzi AppStore'da Google Services kurarak yüklüyorsunuz. App Store dışında Google Service uygulaması kurmayın.)
  • Web'de henüz Note 9 için sağlıklı dokümantasyon bulunmuyor. Bir probleminiz olduğunda ağırlıklı olarak deneme yanılma ile kendiniz çözmeniz gerekiyor. ROM değiştirirken bunu göz önünde bulundurun.