• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu Note 9 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Türkiye'den alınmış Global 7.2.2.0G rom kurulu bir cihazınız varsa 7.3.0.0A'ya (En güncel Çin ROM'u) geçerseniz şu an için Global ROM'a geri döne şansınız bulunmuyor. "Security Patch Version Outdated" şeklinde bir uyarı veriyor. TWRP vb. araçlarla denemedim, sadece kurumsal yazılımla bu sonucu alıyorum.
Cihazınız GLOBAL modelse dediğiniz gibi bir seyin olması mümkün değil. Recovery'den yüklemeyi denediniz mi global romu?
Birde telefonunuzun seri numarasının ilk beş hanesi nedir?

Son düzenleme:

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Hepsiburada'dan Türkiye garantili olarak aldım. Seri numarası 923HE ile başlıyor. Recovery üzerinden de aynı hatayı aldım. 7.2.2.0A yı yüklemeye çalıştığımda da aynı hatayı aldım. Mesele G - A kaynaklı değil gibi geldi bana.
Hocam note 9'un a surum için sadece 7.3.0.0A sürümü var. 7.2.2.0 olan son global sorum. Global sürümü tekrar indirip yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Ilk defa sizde karşılaştım böyle bir problemle. Normalde global olmayan modellerde olur bu sorun. Inşallah düzelir ☺️. Fabrika ayarlarına sıfırlamayla.

efsanex

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar telefonu almayı düşünüyorum da merak ettiğim bikaç konu var.

1. Ekranı kablosuz olarak tv ye yansıtma özelliği var mı.Mesela samsunglarda screen mirroring gibi.
2. Bildirimlerde geçikme veya bildirim gelmeme gibi sorun mevcut mu. Örneğin whatsapp.

Teşekkürler.

samate

Çiçeği burnunda
Benim telefonu alalı bir ay oldu, ister normal konuşma ister whatsapp sesli arama olsun karşı tarafa ses çok az ya da çok uzaktan gidiyor, videolu konuşmada ya da Discord üzerinden konuşmada herhangi sıkıntı yok, çözümü var mıdır?

oguzglr

Araştırmacı-Yazar
Selamlar,
Benim şansıma aksiliklerle devam ediyor meizu macerası. Çin romuna (7.3.0.0A) geçtikten sonra ciddi problemlerle karşılaştım.

Sizin de sorduğunuz wifi aktarmalarında sıkıntı yaşıyorum.
- Youtube wifi üzerinden tv ye aktarmıyor.
- Çin versiyonunda 5 ghz bağlantı çalışmıyor.
- Whatsapp bildirimleri ekran kapanınca gelmiyor.
- Google fotoğraflar senkronize olmuyor.

Benim sorunlarım büyük ihtimalle rom kaynaklı… ancak geri dönüş metodunu da bulamadım. Bulsamda açıkcası işlerden dolayı denemeye vaktim yok. Şimdilik idare ediyorum.

Size tavsiyem, android üzerine uzmansanız ve her türlü olasılığı denemeye açıksanız tercih edebilirsiniz, onun dışında flyme os ciddi buglarla dolu.
Wp ve google fotoğrafların çözümü arka planda sürekli çalıştırmak büyük ihtimalle sıkıntı olmaz ama olursada data yıda arka planda çalışmayasına izin verin 16th kullanıyorum a stabilde de g stabilde de şuan ki kullandığım 8 betada da bunları yaptıktan sonra bi problemim olmadı inşallah işinizi görür

efsanex

Çiçeği burnunda
Selamlar,
Benim şansıma aksiliklerle devam ediyor meizu macerası. Çin romuna (7.3.0.0A) geçtikten sonra ciddi problemlerle karşılaştım.

Benim sorunlarım büyük ihtimalle rom kaynaklı… ancak geri dönüş metodunu da bulamadım. Bulsamda açıkcası işlerden dolayı denemeye vaktim yok. Şimdilik idare ediyorum.

Size tavsiyem, android üzerine uzmansanız ve her türlü olasılığı denemeye açıksanız tercih edebilirsiniz, onun dışında flyme os ciddi buglarla dolu.
Teşekkürler cevap için.
Ekran aktarmada YouTube değilde komple telefonu birebir tv ye yansıtma varmı diye sormuştum.

samate

Çiçeği burnunda
bu arada global versiyonda hotspot paylaşımında da 5ghz bağlantı çalışmıyor, 2.4ghz şeklinde paylaşım açtığımda sıkıntı yok, ama 5ghz paylaşım açtığımda da diğer cihazlardan görünmüyor

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Selamlar,

HOCAM ÇİN VERSİYONUNUN HATASINI? GLOBALE YANSITMAK NEDİR? ARKADAŞIN KAFASINI KARIŞTIRIYORSUNUZ.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Kafası neden karışsın onu anlayamadım.
Telefonu almayı düşündüğünü ve sorduğu 2 soruyuda kapsayan bir cevap verdim. Alacağı telefonun Global yada Çin versiyonu olduğunu belirtmemiş. Sanırım siz paylaşımları dikkatli takip etmediniz.
takip ettim forum GLOBAL için kurulu ürünleri Çin yazılımı üzerinden nasıl anlatmıyorsak aynı şekilde onun üzerinden de kötülemiyoruz. Kİ ZATEN HİÇBİR MARKANIN ÇİN ROMUN DA HİÇBİR GOOGLE API SİNİN SERTİFİKASI BULUNMAZ VE BU YÜZDEN SORUNLAR ÇIKAR VE BU YÜZDEN ÖNERİLMEZ. BU SEBEBLE DE ÇİN ROMU ŞÖYLE ŞU UYGULAMA ŞÖYLE GİBİ ANLATILMAZ. EĞER FORUMU TAKİP EDİYORSANIZ. ÇİN ROMUNU VE HATTA ÇİN MODELİNİ DE ÖNERMEDİĞİMİZİ VE SİZİN BAHSETTİĞİNİZ SIKINTILARI GENEL OLARAK TÜM MARKALARDA YAŞAYACAĞINI DA ANLATIYORUZ.

nautilus

Çiçeği burnunda
takip ettim forum GLOBAL için kurulu ürünleri Çin yazılımı üzerinden nasıl anlatmıyorsak aynı şekilde onun üzerinden de kötülemiyoruz. Kİ ZATEN HİÇBİR MARKANIN ÇİN ROMUN DA HİÇBİR GOOGLE API SİNİN SERTİFİKASI BULUNMAZ VE BU YÜZDEN SORUNLAR ÇIKAR VE BU YÜZDEN ÖNERİLMEZ. BU SEBEBLE DE ÇİN ROMU ŞÖYLE ŞU UYGULAMA ŞÖYLE GİBİ ANLATILMAZ. EĞER FORUMU TAKİP EDİYORSANIZ. ÇİN ROMUNU VE HATTA ÇİN MODELİNİ DE ÖNERMEDİĞİMİZİ VE SİZİN BAHSETTİĞİNİZ SIKINTILARI GENEL OLARAK TÜM MARKALARDA YAŞAYACAĞINI DA ANLATIYORUZ.
Faydalı olabileceğini düşündüğüm için deneyimlediğim bir durumu paylaşmıştım. Hatalı olduğunu düşündüğünüz paylaşımları kaldırdım.

Khastx

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar ben dün note 9 aldım. Ama ahizeden gelen ses düşük kapalı alanda sorun yok ama dışarıda karşıdakini hiç duyamıyorum.Ahizenin yukarda olduğunu biliyorum ve ona göre pozisyon alıyorum ama buna rağmen ses az geliyor. Lütfen yardım edin.Google ses şeyide kapalı.

Son düzenleme:

dedemlililer

Çiçeği burnunda
Cihaz aldığımız zaman imei kayıtlı gelmiyor mu? önceki mesajlarda imei kaydı satın aldıktan sonra 60 gün içinde yapılır diyordu. ben bu telefonu almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra 2 ay imei kaydını mı beklemem gerek?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Cihaz aldığımız zaman imei kayıtlı gelmiyor mu? önceki mesajlarda imei kaydı satın aldıktan sonra 60 gün içinde yapılır diyordu. ben bu telefonu almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra 2 ay imei kaydını mı beklemem gerek?
Hayır hocam alır almaz kullanacaksınız arama görüşme yapacaksınız. Imei kaydı 2 ay sonra sisteme düşecek

Khastx

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar ben dün note 9 aldım. Ama ahizeden gelen ses düşük kapalı alanda sorun yok ama dışarıda karşıdakini hiç duyamıyorum.Ahizenin yukarda olduğunu biliyorum ve ona göre pozisyon alıyorum ama buna rağmen ses az geliyor. Lütfen yardım edin.Google ses şeyide kapalı.
Arkadaşlar eğer bu bir donanımsal sorunsa lütfen 14 gün geçmeden cevap verin.Yoksa iade de edemeyeceğim.

ahize sesi gerçekten az bir sorun olduğunu zannetmiyorum alternatif olarak kulaklık kullanabilirsiniz ama hiç duymuyorsanız dışardayken garantiye yollayabilirsiniz kontrol amaçlı

Canyash

Merhaba, dünya!
Meizu note 9 kullanan arkadaşlar..eşime note 9 aldım telefondan interneti yayıp bilgisayardan tabletten ders çalışıyor ama note 9 dan internet yayma işlemi yapınca bilgisayar tablet interneti görmüyor..veya tam tersi başka telefondan interneti yayınca mesela xiaomi mi note 3 de var ondan yayınca bu sefer note 9 internete bağlanmıyor..telefonu sırf bu yüzden bana verdi eski telefonu xiaomi mi note 3 e geri döndü..
Bugün işyerinde Wifi ye de zorla bağlanıyor pek çekmiyor internet yavaş filan..telefonun Wifisinde sorun olabilir mi yazılımsal mı nedir anlamadım..karşılaşan var mı..
Meizu note 9 kullanan arkadaşlar..eşime note 9 aldım telefondan interneti yayıp bilgisayardan tabletten ders çalışıyor ama note 9 dan internet yayma işlemi yapınca bilgisayar tablet interneti görmüyor..veya tam tersi başka telefondan interneti yayınca mesela xiaomi mi note 3 de var ondan yayınca bu sefer note 9 internete bağlanmıyor..telefonu sırf bu yüzden bana verdi eski telefonu xiaomi mi note 3 e geri döndü..
Bugün işyerinde Wifi ye de zorla bağlanıyor pek çekmiyor internet yavaş filan..telefonun Wifisinde sorun olabilir mi yazılımsal mı nedir anlamadım..karşılaşan var mı..