• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Meizu Pro 7 Plus Sorunları

Lord Melkor

Araştırmacı-Yazar
beyler bu arada erişilebilirlik ayarlarında oyun modu var, onun içerisinde de xunyou diye bir sekme var tıkladığımda yükleniyor diye dönüp duruyor, nedir bu ne değildir bilen var mı. oyunlarda ağı optimize etme flan yazıyor. ama ben kullanamadım, yükleniyor diye dönüp duruyor.
O çinde olan abonelik ücreti olan bir uygulama diye biliyorum

Arkadaşlar flyme 7.1.1.0g geliştirici modunu yok etti. MTK ses arttırmayı başlatamıyorum. Geliştirici modunu nasıl oluşturabilirim? Bildirim çubuğunda kısa yol da yok, eski sürümde vardı oradan gidiyordum. Fikri olan?

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Arkadaşlar flyme 7.1.1.0g geliştirici modunu yok etti. MTK ses arttırmayı başlatamıyorum. Geliştirici modunu nasıl oluşturabilirim? Bildirim çubuğunda kısa yol da yok, eski sürümde vardı oradan gidiyordum. Fikri olan?
Hocam yok olan bir şey yok merek etmeyin. Sistemi yeniden kurduğunuzdan geliştirici seçenekleri gizli hale gelir. Her telefonda böyledir.

Ayarlar/telefon hakkında kısmından Flyme sürümüne 8-10 kere basarsanız açılır

Hayret bişey yaa, eski cihazlarda Kernel numarasına falan tıklıyorduk da çıkıyordu. Burada da denedim baktım işaretleme seçeneği çıkıyor, hepsini seç kes kopyala falan. Bi tek flyme sürümüne tıklamamışım, sağol dostum ;)

gokayozyer

Merhaba, dünya!
dostum merhaba.su ses arttirmayi bi ben yapamiyorum sanirim. nasil yapiyorsun ne kadar artiyor biraz bahsedermisin. deli olacam olmuyo bende..

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bir saniye, yalnızca o sürümde mi ses yükseltilebilir?
Artık yükseltilemeyedebilir cihazınızın Kernelı güncellendikten sonra Rom düşerken Kernel sürümü aynı kalıyorsa bu sistemi kullanamazsınız. SES yükseltme olayını ülkemizde de dünya da da açıklayıp nasıl yapıldığını anlatan benim hocam, Firmanın zaten Mühendislik moduna girip ses yükseltebilirsiniz gibi bir iddiası yok. Cihazda Akıllı yükseltici var uygun empedans değerine sahip kulaklık takıldı mı otomatik olarak yükseltecek firmanın iddia etmediği tanıtmadığı bir özellik için cihaz kötü olmaz. Ben ülkemizde Pro 7 Plus ı ilk kullanan ve tüm içerik rehberlerini hazırlayan kişiyim 10 ay kullandıktan sonra başka cihazlara geçtim. Mediatek işlemcili eski model cihazlarda da bu özellik çalışıyor.

Evet hatırlıyorum, zaten sizin anlatımınızla yapmıştım ama o zaman fabrika sürümündeydi cihaz. Cihaza kimse kötü diyemez ayrıca, bu fiyata çok iyi performans çıkarıyor. Flyme 7 yükleyince artık hiçbir şeye basmadan ekran açıyorum. Sesi zaten iyi de belki biraz daha bass hayaliyle giriştim o işe.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Evet hatırlıyorum, zaten sizin anlatımınızla yapmıştım ama o zaman fabrika sürümündeydi cihaz. Cihaza kimse kötü diyemez ayrıca, bu fiyata çok iyi performans çıkarıyor. Flyme 7 yükleyince artık hiçbir şeye basmadan ekran açıyorum. Sesi zaten iyi de belki biraz daha bass hayaliyle giriştim o işe.
o cihazın işlemcisi gibi gpu uda güçlü olsaydı şuan piyasa da Xiaomi değil meizu konuşuluyor olurdu her şeyiyle efsane cihaz CPU gücü SD835 den daha güçlü Gpu gücü Adreno nun yarısı kuvvetinde :)

o cihazın işlemcisi gibi gpu uda güçlü olsaydı şuan piyasa da Xiaomi değil meizu konuşuluyor olurdu her şeyiyle efsane cihaz CPU gücü SD835 den daha güçlü Gpu gücü Adreno nun yarısı kuvvetinde :)
Bence bir mobil cihazdan bekleneni karşılıyor yine de. Playstore da grafik işlemcinin yetersiz hissettireceği bir uygulama açıkçası deneyimlemedim şu ana kadar. Zaten tasarımı beni benden aldı, bide şu amoled yandığında kurtulabilsek daha ne istenir..

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bence bir mobil cihazdan bekleneni karşılıyor yine de. Playstore da grafik işlemcinin yetersiz hissettireceği bir uygulama açıkçası deneyimlemedim şu ana kadar. Zaten tasarımı beni benden aldı, bide şu amoled yandığında kurtulabilsek daha ne istenir..
Hocam Meizu Samsung gibi değildir o ekran 2 seneyi çok rahat çıkarır üzerine ne kadar gider bilemiyorum. Şöyle diyeyim 17 nin Ön tasarımı Zeronun çerçevesiz hali gibi olacak keşke arka tarafa bir ekran koysalar ve özellikleri birazcık daha arttırılsa harika olur Pro serisini özlüyorum.

Hocam Meizu Samsung gibi değildir o ekran 2 seneyi çok rahat çıkarır üzerine ne kadar gider bilemiyorum. Şöyle diyeyim 17 nin Ön tasarımı Zeronun çerçevesiz hali gibi olacak keşke arka tarafa bir ekran koysalar ve özellikleri birazcık daha arttırılsa harika olur Pro serisini özlüyorum.
Üzgünüm ama yandı bile. Dört ay gibi bir süreçte, çok az tabi ama yine dikkatli bakınca belli oluyor. Yurtdışı cihaz, göze almıştım bu durumu cihazı alırken ama böylesine hızlı bir şekilde karşılaşacağımı tahmin etmemiştim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Üzgünüm ama yandı bile. Dört ay gibi bir süreçte, çok az tabi ama yine dikkatli bakınca belli oluyor. Yurtdışı cihaz, göze almıştım bu durumu cihazı alırken ama böylesine hızlı bir şekilde karşılaşacağımı tahmin etmemiştim.
Oyun mu oynuyorsunuz hocam :) özellikle şarjda oyun falan mı oynuyorsunuz? ben ilk defa sizde bu şikayeti duydum.

Şarjda asla ama iki sezondur pubg atıyorum her gün iki üç saat malesef :)
Ekran yanınca bi soğudum oyundan, hsr servisten 800₺ yi duyunca ister istemez bi geriliyor insan :D

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Şarjda asla ama iki sezondur pubg atıyorum her gün iki üç saat malesef :)
Ekran yanınca bi soğudum oyundan, hsr servisten 800₺ yi duyunca ister istemez bi geriliyor insan :D
Normal hocam hangi oled panel olsa yanardı şarjdayken katmerli yanardı. Ben her incelememde genel kullanıcı üzerinden konuşurum oyun kullanımını önermem şarjdeyken ise yanmaması anormal olurdu :)