• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Ana Konu Meizu X8 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

roosphx

Yönetici
Yönetici
x81.png x82.png x83.png
Cihaz Özellikleri:
  • Duyurulma Tarihi: 2018 Eylül
  • Çıkış Tarihi: 2018 Eylül
  • Boyutları: 151.2mm x 74.6mm x 7.8mm
  • Ağırlık:160 gram
  • SIM: Çift SIM, global modelde band 20 mevcut, çin versiyonlarında yok.
  • Ekran: IPS Retina LCD COF,6.2 inç,%86.5 ekran kasa oranı
  • Ekran Çözünürlüğü & PPI: 2220x1080, 18.5:9, 398ppi
  • İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo
  • İşlemci: Snapdragon 710 (8 çekirdekli,2x2.2 GHz 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)
  • GPU: Adreno 616
  • Hafıza: 64/128GB dahili hafıza seçenekleri, 4GB RAM/6GB RAM, hafıza kartı slotu yok.
  • Ana Kamera: Sony IMX362 - 12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF & laser AF
  • İkinci Kamera: Sony IMX(?)- 5 MP, f/1.9(?), 1/2.6", 1.0µm, AF
  • Arka Kamera Video: 2160p(4K)@30fps, 1080p@30fps, 720p@240fps (Ağır Çekim)
  • Ön Kamera:Sony IMX376 20MP f/2.0, 1080p@30fps, 1.0µm
  • Ses: Mono hoparlör, LDAC, aptX HD,3.5mm jack girişi bulunmakta
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 а/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct
  • Bluetooth: Bluetooth 5.0 LE,A2DP
  • GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, Beidou
  • Parmak izi arkada
  • Batarya: 3210 mAh, mCharge 4.0 (9V/4A, 36W)

Son düzenleme:

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
cihaz yeni satışa girdi ben daha önceden test etme imkanı bulmuştum çentiğin küçük olması ve bu hızla beraber cihaz deli bir fiyata girmiş alacaklar kaçırmasın diyorum

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Cihaz Özellikleri:
  • Duyurulma Tarihi: 2018 Eylül
  • Çıkış Tarihi: 2018 Eylül
  • Boyutları: 151.2mm x 74.6mm x 7.8mm
  • Ağırlık:160 gram
  • SIM: Çift SIM, global modelde band 20 mevcut, çin versiyonlarında yok.
  • Ekran: IPS Retina LCD COF,6.2 inç,%86.5 ekran kasa oranı
  • Ekran Çözünürlüğü & PPI: 2220x1080, 18.5:9, 398ppi
  • İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo
  • İşlemci: Snapdragon 710 (8 çekirdekli,2x2.2 GHz 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)
  • GPU: Adreno 616
  • Hafıza: 64/128GB dahili hafıza seçenekleri, 4GB RAM/6GB RAM, hafıza kartı slotu yok.
  • Ana Kamera: Sony IMX362 - 12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.55µm, dual pixel PDAF & laser AF
  • İkinci Kamera: Sony IMX(?)- 5 MP, f/1.9(?), 1/2.6", 1.0µm, AF
  • Arka Kamera Video: 2160p(4K)@30fps, 1080p@30fps, 720p@240fps (Ağır Çekim)
  • Ön Kamera:Sony IMX376 20MP f/2.0, 1080p@30fps, 1.0µm
  • Ses: Mono hoparlör, LDAC, aptX HD,3.5mm jack girişi bulunmakta
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 а/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct
  • Bluetooth: Bluetooth 5.0 LE,A2DP
  • GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, Beidou
  • Parmak izi arkada
  • Batarya: 3210 mAh, mCharge 4.0 (9V/4A, 36W)

İlk inceleme benden olsun benim videoyu da ana konuya eklermisin?

blackcode_

Forum Delisi
Cihazın özelliklerini ayrıntılı olarak incelemedim ama bu fiyata snapdragon 710 mu olur? İtiraz ediyorum telefon çok ucuz alınmaz :)

Meizu yu arayıp soralım neden bu kadar ucuz bi sorunu mu var diye :)
Meizu da diyormuş üst model alacağım ondan satıyorum ?
Eminim çeşitli yerlerde bu fiyata şu var bu var alınmaz diyen kullanıcı bolca çıkacaktır. Daha bugün youtubeda biri 2800 tl ye Meizu 16th satıldığını iddia ediyordu gel de bu adama laf anlat.

mrtunlex

Çiçeği burnunda
Slm meizu ailesi ben xiaomi mi6 kullanan biriyim Türkiye'ye mi8 se gelmesini bekliyordum fakat daha alt donanimi mi8 lite geldi bende baz geçtim almaktan bu cihazı tesadüfen gsmarena sitesinde gördüm daha sonra youtubeden incelemelerine baktım hoşuma gitti keza bu siteden bir arkadaş da inceleme yaptı onuda izledim ben bu tlf nun 2300 tl gibi girmesini bekliyordum şuan şok gecirdim? bu tlf Türkiye'de çok satar

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Slm meizu ailesi ben xiaomi mi6 kullanan biriyim Türkiye'ye mi8 se gelmesini bekliyordum fakat daha alt donanimi mi8 lite geldi bende baz geçtim almaktan bu cihazı tesadüfen gsmarena sitesinde gördüm daha sonra youtubeden incelemelerine baktım hoşuma gitti keza bu siteden bir arkadaş da inceleme yaptı onuda izledim ben bu tlf nun 2300 tl gibi girmesini bekliyordum şuan şok gecirdim? bu tlf Türkiye'de çok satar

Hocam öncelikle bu cihaz mi 8 litedan çok iyi bir cihaz

Eğri oturup doğru konuşalım.

Mi8 se ye göre ise bazı kısımlar hariç Mi8se daha donanımlı bir model Mİ8SE ağır basar Ancak Mi8SE GLOBAL BİR MODEL DEĞİL ÇİN CİHAZI GLOBAL YAZILIMI YOK VE OLMAYACAK TÜRKİYEDE SATILAN CİHAZLAR FAKE ROMLU CİHAZ GÜNCELLEME ALMASI DA Mümkün gözükmüyor. Ve Buna rağmen Paralel İthalat 2599TL ye satılıyor. Aynı fiyata ise herşeyiyle Mi8SE den üstün full artı full donanıma sahip 16 modeli var. RESMİ DİSTİRİBÜTÖR GARANTİLİ 2599TL ye satılıyor.

X8 incelemesini yapan arkadaşta benim size görevim cihazların eksiğini fazlasını söylemek bu yüzden mi8se X8e göre donanımlı ancak

2400tl altı iki model var.

Kirin970 ve UFS2.1 li Honor Play saf performans olarak önde

Kamera ekran malzeme kalitesi olarak ise Meizu X8 önde ve Google Kamera da yükleyebiliyorsunuz. Benim cihazlar hakkında yorumum budur.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hoş geldiniz hayırlı olsun ayrıca sd835 sd710dan güçlü hocam bilginize

Fiyatına biz de inanamadık hocam şaka gibi :) ihtiyacı olanın kaçırmaması gereken bir telefon.

mrtunlex

Çiçeği burnunda
Bu telefonun fiyat olarak rakipleri bence honor play ve gm9 pro honor play işlemci ve nand hafızası ufs olduğundan bir tık daha iyi gm9 pro ise amoled ekran ve pil olarak bir tık daha iyi görünüyor

roosphx

Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar ekran teknolojisini küçümsememenizi öneririm oraya diğer IPS modellerdeki gibi sadece "LTPS IPS" yazıp bıraksaydım bildiğiniz IPS ekran oluyordu fakat uzun uzun ve anlaşılsın diye "IPS Retina LCD COF" yazdım fakat dikkat edilmemiş sanırım. Cihazda kullanılan panel iPhone XR'da kullanılan panelin birebir aynısı hatta çentiğin küçültülüp çözünürlüğün artırılması için de birtakım ARGE çalışmasından geçmiş bir ekran.

osamanos

Çiçeği burnunda
arkadaşlar bir haftadır meizu 16x almayı düşünüyordum. fiyatı 16th ye göre uygun olsa da ben,m bütçeti aşıyordu. şimdi baktım telefon satışa girmiş. kamera özellikleri olarak meizu 16dan kağıt üzerinde biraz geride kalıyor ama bu fark çok önemli midir? saygılar

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
arkadaşlar bir haftadır meizu 16x almayı düşünüyordum. fiyatı 16th ye göre uygun olsa da ben,m bütçeti aşıyordu. şimdi baktım telefon satışa girmiş. kamera özellikleri olarak meizu 16dan kağıt üzerinde biraz geride kalıyor ama bu fark çok önemli midir? saygılar
Özellikle kamera odaklı bakıyorsanız çok önemli değil hocam hayırlı olsun.