• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Meizu X8 TWRP Yükleme

Öncelikle telefonunuzda bootloader kilidinin açık olması gerekiyor. Bu işlemler esnasında tüm verilerin sıfırlanabileceğini unutmayın. İşlemler sonucunda kesinlikle sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk tamamen sizlere ait.

https://meizuturkiye.org/threads/meizu-x8-bootloader-kilidini-acma.1430/#post-19856

TWRP: https://www.mediafire.com/file/exe0qysq5oc3rxi/recoveryx8.img/file

• Telefonu fastboot moduna alıyoruz.
  • Kablo aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz.
  • Bilgisayardan, Başlat-CMD yazıyoruz.
  • İndirdiğimiz adb klasörünü Bilgisayar - C: içerisine atıyoruz.
  • CMD’ye geliyoruz ve şu komutları veriyoruz.
cd c:/

cd adb

adb fastboot devices yada fastboot devices bu komutlar sonrası cihazın görülmesi önemli.

indirmiş olduğumuz recoveryx8.img dosyasını C:/adb klasörünün içerisine atıyoruz.

1596809225876.png

daha sonra tekrar cmd ekranına geliyoruz

fastboot flash recovery recoveryx8.img komutunu veriyoruz.

fastboot reboot recovery

Bu komutları verdikten sonra TWRP telefona yüklenmiş olacak. İlk açılışta Recovery'e girmeyecek telefon yeniden başlatacaktır. Güç tuşu ile ses açma tuşuna basılı tutarak tekrar recovery'e girebilirsiniz.

TWRP Recovery yükledikten sonra telefonunuza Flyme rom yüklerseniz, TWRP silinecektir. Flyme ile kendi orjinal recovery geri gelme ihtimali var.

palitifinos

Çiçeği burnunda
@blackrow67 Dediklerinizi harfi harfine uyguladım. Fakat son komut "fastboot reboot recovery " yazdığımda telefon reset atıyor, sonrasında recovery yerine girmek istediğimde standart flyme nin recovery menüsü geliyor. TWRP ekranı gelmiyor. (bootloader kilidini açtım)

@blackrow67 Dediklerinizi harfi harfine uyguladım. Fakat son komut "fastboot reboot recovery " yazdığımda telefon reset atıyor, sonrasında recovery yerine girmek istediğimde standart flyme nin recovery menüsü geliyor. TWRP ekranı gelmiyor. (bootloader kilidini açtım)
İşlemleri tekrar yapın, fastboot flash recovery recoveryx8.img komutundan sonra telefonu fastboot menüsünden recovery seçerek açın, recovery ekranına gelirken yeniden başlatacak, ses açma+power tuşuna basılı tutarak recovery menüsüne girin. Flyme rom açılmaması lazım açılırsa tekrar eski recovery'i yüker.

furifuri

Çiçeği burnunda
hata aldıktan sonra cmdyi kapatmadan telefonun bilgisayarla bağlantısını kesin fastboot flash recovery recoveryx8.img olarak tekrar yazın waiting device yazdıktan sonra bilgisayara kabloyu takın. Bir kaç denemede sorununuz ortadan kalkacaktır