• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Anlatım Meizu X8'e Treble ROM kurma!

Anlatım gelsin mi?

• Evet

Kullanılan: 45 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    45

taz_maniac

Çiçeği burnunda
Saygısız yorum
Adam forumda clickbait yaptı. anlatacağı falan yok, bir rom kurulabilecek olsa idi de zaten meizu ile alakadar diğer arkadaşlar paylaşırdı.

roosphx

Yönetici
Yönetici
Yoğunluktan dolayı forumla ve genel olarak başlıklarla ilgilenemiyorum arkadaşlar. Özelden yazanlara da sırayla ara ara cevap vermeye çalışacağım. Öncelikle konunun clickbaitle alakası yok paylaşılmamasının sebebi dosyaların 8GB'lık bir Baidu serverinde saklanması. Türkiye'den Baidu'ya erişim doğrudan olarak yok. Erişimi sağladığımda dahi 8GB indirip komple Drive vs. gibi platformlara upload edip anlatım yapacak kadar vaktim de yok internetim de yok. Yapmak isteyenler için "DENENMEMİŞ" olan bu yöntemin linkini aşağıya paylaşıyorum. Herkese iyi forumlar.

https://reameizu.com/how-to-flash-project-treble-gsi-rom-for-meizu-x8/

Yoğunluktan dolayı forumla ve genel olarak başlıklarla ilgilenemiyorum arkadaşlar. Özelden yazanlara da sırayla ara ara cevap vermeye çalışacağım. Öncelikle konunun clickbaitle alakası yok paylaşılmamasının sebebi dosyaların 8GB'lık bir Baidu serverinde saklanması. Türkiye'den Baidu'ya erişim doğrudan olarak yok. Erişimi sağladığımda dahi 8GB indirip komple Drive vs. gibi platformlara upload edip anlatım yapacak kadar vaktim de yok internetim de yok. Yapmak isteyenler için "DENENMEMİŞ" olan bu yöntemin linkini aşağıya paylaşıyorum. Herkese iyi forumlar.

https://reameizu.com/how-to-flash-project-treble-gsi-rom-for-meizu-x8/
Baiduda dosyalar yok.Vpn ile girip baktım.Yalan dolan hepsi

leonkennedy35

Merhaba, dünya!
Resmi bootloader kilidi açma yöntemi bile bulunduğuna göre, anlatım gelecek mi? Tam stabil Gsi rom yok gibi ama denemek isteyen veya flymedan stabil olmasa bile çıkmak isteyenler için iyi bir rehber olabilir.

Resmi bootloader kilidi açma yöntemi bile bulunduğuna göre, anlatım gelecek mi? Tam stabil Gsi rom yok gibi ama denemek isteyen veya flymedan stabil olmasa bile çıkmak isteyenler için iyi bir rehber olabilir.
Bootloaderı açtıktan sonra yazdıklarımı adım adım yaparak nispeten sorunsuz bir omnirom veya aosp kullanabilirsin.Anlatımı ana mesaja ekleyebilirisniz.
!!!ÖNEMLİ!!!
Herhangi bir sorun durumunda sorumluluk kabul etmiyorum.Ben de sizler gibi kullanıcıyım.
Tüm verilerinizi bilgisayara yedek almayı unutmayın.Wipe sırasında silinecekler.

Global sürümü rootlamak isteyenler 5. adıma kadar uygulasın.
Arm 64 ve A only olan romları deneyiniz

1) Bootloader kilidini xda ve 4pda da anlatıldığı şekilde açın.
2)Magisk manager apk indirip kurun.
3)Fastboot mode 'a geçip zip dosyasında patchlediğim magisk boot dosyasını fastboot flash boot magisk_recovery.img komutu ile kurun.
4)Telefonu yeniden başlattıktan sonra root checker indirip root kontrolü yapın.(Global sürümü rootlu şekilde kullanmak isteyenler bu adıma kadar yapıp istedikleri şekilde kullanabilirler.)
5)Zip dosyası içerisindeki x8recovery isimli dosyayı fastboot flash recovery x8recovery.img komutu ile flashlayın.(Windows üzerinde yapamadım driver sorunu yaşadım sanırım linux üzerinde sorunsuz olacaktır)
6)Twrp açıldıktan sonra wipe bölümüne girip önce normal wipe işlemini yapın .Daha sonra aynı bölüme gelip format data yapın.
7)Bu bölümü twrp encription hatası verdiği için güncelliyorum.İmg dosyasını twrp üzerinden değil fastboot ile flashlayacağız.
8)
Fastboot mode geri dönün.İlk olarak
fastboot erase system komutu ile system bölümünü temizleyin.Daha sonra
fastboot -w ile wipe yapın.
fastboot flash system indirdiğinizdosyaadı.img komutu ile flashlayın.

9) Ekran parlaklığı sorunu yaşayacaksınız.Magisk manager tekrar kurun.Boot bölümünü değiştirmediğimizden apk dosyasını kurmanız yeterli.
10)Terminal emulator indirip apk dosyasını kurun.
11)su yazıp root yetkilerini verin
12) setprop persist.sys.qcom-brightness 255 yazıp entera basın.
13)Telefonu yeniden başlatıp kullanabilirsiniz.

NOT: Twrp backup ve restore bozuk.Denemeyin.Boot ekranında kalırsınız.
Kullandığım rom : AOSP
Dosyaları indirmek için TIKLA

* Parlaklık kodu güncellendi.Framework düzenlemeye gerek kalmadı. 4095 --> 255

Son düzenleme:

leonkennedy35

Merhaba, dünya!
Bootloaderı açtıktan sonra yazdıklarımı adım adım yaparak nispeten sorunsuz bir omnirom kullanabilirsin.Anlatımı ana mesaja ekleyebilirisniz.
!!!ÖNEMLİ!!!
Herhangi bir sorun durumunda sorumluluk kabul etmiyorum.Ben de sizler gibi kullanıcıyım.
Tüm verilerinizi bilgisayara yedek almayı unutmayın.Wipe sırasında silinecekler.

Global sürümü rootlamak isteyenler 5. adıma kadar uygulasın.

1) Bootloader kilidini xda ve 4pda da anlatıldığı şekilde açın.
2)Magisk manager apk indirip kurun.
3)Fastboot mode 'a geçip zip dosyasında patchlediğim magisk boot dosyasını fastboot flash boot magisk_recovery.img komutu ile kurun.
4)Telefonu yeniden başlattıktan sonra root checker indirip root kontrolü yapın.(Global sürümü rootlu şekilde kullanmak isteyenler bu adıma kadar yapıp istedikleri şekilde kullanabilirler.)
5)Zip dosyası içerisindeki x8recovery isimli dosyayı fastboot flash recovery x8recovery.img komutu ile flashlayın.(Windows üzerinde yapamadım driver sorunu yaşadım sanırım linux üzerinde sorunsuz olacaktır)
6)Twrp açıldıktan sonra wipe bölümüne girip önce normal wipe işlemini yapın .Daha sonra aynı bölüme gelip format data yapın.
7)Install bölümüne gelip sağ alttan img install seçin.
8)İndirdiğiniz gsi romu seçip kurulum bittikten sonra system reboot ile yeniden başlatın.
9) Ekran parlaklığı sorunu yaşayacaksınız.Magisk manager tekrar kurun.Boot bölümünü değiştirmediğimizden apk dosyasını kurmanız yeterli.
10)Terminal emulator indirip apk dosyasını kurun.
11)su yazıp root yetkilerini verin
12) setprop persist.sys.qcom-brightness 4095 yazıp entera basın.
13)Telefonu yeniden başlatıp kullanabilirsiniz.

NOT: Twrp backup ve restore bozuk.Denemeyin.Boot ekranında kalırsınız.
Kullandığım rom : OMNIROM
Dosyaları indirmek için TIKLA
Hocam elinize sağlık, peki omnide düzeltilebilen parlaklık sorunu haricinde bir sorun, bug var mı?

Hocam elinize sağlık, peki omnide düzeltilebilen parlaklık sorunu haricinde bir sorun, bug var mı?
Hocam omniyi gapss ile kullanamadım.Android 8 ve 9 romlarda parlaklık dışında bir problemle karşılaşmadım.Omniyi gapss ile kurarken Gsf Id hatası veriyor.Aosp de sorunsuz kurulum yapabildim.Parlaklık konusuna gelince romu kurduktan sonra ekranı kilitlediğinizde dahi siyah parlak bir ekranla karşılaşacaksınız.Komutu çalıştırdıktan sonra düzeliyor.Ama en kısık parlaklık seviyesi bile biraz yüksek.Bunu düzeltirsem paylaşırım.

Ambiance display live display gibi özellikler phh ' aosp romunda yok.Bu roma ve olmayan romlara eklemek için yazdıklarımı uygulayabilirsiniz.
1) Eklediğim frame.sh ve framework apk dosyasını telefonun ana dizinine atın.
2) terminal emulatoru açıp su komutu ile root yetkisi verin.
3) cd /sdcard komutu ile ana dizine gidin.
4) sh frame.sh ile komutu çalıştırın.Daha sonra telefonu yeniden başlatıp ayarlar/ekran altında yazdığım özelliklerin eklendiğini göreceksiniz.

Ekli dosyalar

BL açma yönteminin linkini sormuştum
Xda da yazan kişi 4pda forumunda olayı anlatan aynı kişi.Sanıyorum ki çinliler bl açma , twrp kurma için sh dosyaları yazıp.Bunları paket halinde ziplemişler.Ama yazılanlar şifreliydi.4pda ' ki kişiler bu sh dosyalarının şifresini çözüp çinceden rusçaya çevirdiler.Orjinal konunun linki Bu.
Xda da bu telefonla ilgili kaynak bulamazsınız.

Bl kilidini açmak için :
Fastboot mode a geçin.
Cihazı bu modda bilgisayara bağlayıp
fastboot oem unlock serinumarası
Seri numaranuz 852 ile başlayan numaradır.
Daha sonra cihazda Bootloader ' ın açılması için menü gelecek.ses tuşları ile unlock seçip powera basın

Lord Melkor

Araştırmacı-Yazar
Xda da yazan kişi 4pda forumunda olayı anlatan aynı kişi.Sanıyorum ki çinliler bl açma , twrp kurma için sh dosyaları yazıp.Bunları paket halinde ziplemişler.Ama yazılanlar şifreliydi.4pda ' ki kişiler bu sh dosyalarının şifresini çözüp çinceden rusçaya çevirdiler.Orjinal konunun linki Bu.
Xda da bu telefonla ilgili kaynak bulamazsınız.

Bl kilidini açmak için :
Fastboot mode a geçin.
Cihazı bu modda bilgisayara bağlayıp
fastboot oem unlock serinumarası
Seri numaranuz 852 ile başlayan numaradır.
Daha sonra cihazda Bootloader ' ın açılması için menü gelecek.ses tuşları ile unlock seçip powera basın
Bu çok basit görünüyor. Tüm meizularda durum belki de böyledir