• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Soru Note 9 da Flyme 8.1.5.0A Çin Romu İçin Merak Edilenler

yuceltphn

Çiçeği burnunda
Değerli arkadaşlar internet üzerinde meizu telefonlar için Çin romları ile ilgili birden çok yükseltme videoları gördüm ancak Meızu Note 9 için göremedim. Telefonumun Modeli: Meizu Note 9 (M923H) aşağıdaki sorularım belirttiğim model için geçerlidir.

Bu işlemi yapan arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilirler mi ?

1) 05.05.2021 tarihi itibariyle Meizu note 9 için en son stabil Çin romu olan Flyme 8.1.5.0A sürümünü yükleyen oldu mu?
2) Yükleme yapıldıktan sonra olası sorunla karşılaşılınca tekrar global sürüm olan Flyme 7.2.2.0G sürümüne dönüş yapılabilir mi? Bazı modeller için sorun olduğunu okumuştum o yüzden soruyorum.
3)Malum Çin roomlarında Türkçe dil desteği yok. Çin roomu yukledikten sonra tam anlamıyla Türkçeye çevriliyor mu? Önceki tarihlerde kısmen Türkçeye çevirme videoları görmüştüm ama "Ayarlar" menüsünün dili ingilizce olarak kalıyordu.
4) Flyme 8.1.5.0A yükselttikten sonra; neticede Çin için üretilen bir rom olduğundan Türkiye içerisinde herhangi bir sorunla (Bant sıkıntısı veya wifi 5 ghz baglanma sorunu, kullanım esnasında karşılaşılan sorunlar, batarya ve performans sorunları vs.) karşılaşan oldu mu? Varsa nelerdir?

Uzunca bir konu oldu ancak bu model için temiz bir bilgilendirme amacıyla uzattım hakkınızı helal ediniz. Teşekkürler.

isikmuhamm

HSR Servis Türkiye
Yönetici
2-Dönüş için ücretli destek sağlarız, yapılabiliyor
3-rootlama sonrası tam anlamıyla tr, rootsuz da ayarlar hariç tam türkçe mümkün
4-yazılımla bant sorunu olmaz hocam