• Değerli Ziyaretçi, Meizu Türkiye forumunu yeni adresinde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Forumdaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız:

Yeni forum düzenlemeleri hakkında

Yardım Yardıma ihtiyacım var

Halil İbrahim

Çiçeği burnunda
Merhaba arkadaşlar meizu 16th kullanıyorum son zamanlarda bataryadan kaynaklanan sorunlardan mı yoksa başka yerden mi kullanıyor bilmiyorum şarjım %46 gibi bir oranda iken veya daha yüksek aniden şarj %1 deyip telefon kapanıyor şarja takıp tekrar %1 değil normal yüksek olan orandan devam ediyor neden kaynaklanıyor olabrakilir sürekli olarak tekrar ediyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim!!!

FatihAksoy

...
Yönetici
Merhaba arkadaşlar meizu 16th kullanıyorum son zamanlarda bataryadan kaynaklanan sorunlardan mı yoksa başka yerden mi kullanıyor bilmiyorum şarjım %46 gibi bir oranda iken veya daha yüksek aniden şarj %1 deyip telefon kapanıyor şarja takıp tekrar %1 değil normal yüksek olan orandan devam ediyor neden kaynaklanıyor olabrakilir sürekli olarak tekrar ediyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim!!!
Merhaba cihaz kaç yillik batarya olmasi olasi.

BerkanP

Çiçeği burnunda
Bataryanın ömrü bitmiş.

C.Sancak

Merhaba, dünya!
Hocam çare olur mu bilmiyorum ama denemizde fayda var telefonun sarjını tamamen bitirin 3-4 saat kapalı dursun sonra telefonu açmadan sarja takın, tamamen dolduktan sonra 1 saat daha bekletin sonra telefonu açın.

bu işlemin batarya kalibrasyonunda fark yaratıcaktır ben de bir kaç defa kullandım 16th de tabi birşey olursa sorumluluk size ait.

ayrıca 1.5 yılda batarya işlevini kaybedebilir bu tamamen sizin kullanımın yoğunluğunuza bağlı benim 16th 2 yılı geçirdi batarya hala iyi durumda

kalkan_yumruk

Çiçeği burnunda
Benim 16th iki yıl oldu sayılır 5 saat ekran süresi alıyor
mesela kullanmadığınız uygulamaları silin cihazda tutmayın çok uygulama çok şarj yer